Feyenoord lepszy od AZ Alkmaar

facebook.com/feyenoord
Feyenoord Rotterdam pokonał u siebie Alkmaar Zaanstreek 2:1 (1:0) w ostatnim niedzielnym meczu 27. kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie.
Na De Kuip prowadzenie gospodarzom zapewnił niespełna kwadrans przed przerwą Jean-Paul Boetius, który zaskoczył golkipera rywali precyzyjnym uderzeniem z dystansu.
Siedemnaście minut przed końcem podwyższył Nicolai Joergensen. Duńczyk wykończył skutecznie w polu karnym składnie wyprowadzony kontratak obrońców tytułu. Już w doliczonym czasie gry rozmiary przegranej zdołał jedynie zmniejszyć efektownym uderzeniem z woleja Wout Weghorst.
Dzięki trzynastej wygranej w sezonie zespół z portowego miasta umocnił się na piątym miejscu w tabeli. Dwukrotni mistrzowie Holandii doznali natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na trzeciej lokacie w klasyfikacji.