FIFA uzasadniła wyrok Luisa Rubialesa. Kontrowersyjnemu działaczowi groziły surowsze konsekwencje

FIFA uzasadniła wyrok Luisa Rubialesa. Kontrowersyjnemu działaczowi groziły surowsze konsekwencje
ANP/Pressfocus
W październiku 2023 roku Luis Rubiales został zawieszony w związku z obscenicznym zachowaniem podczas finału mistrzostw świata kobiet. FIFA przyznała teraz, że Hiszpanowi groziły jeszcze poważniejsze konsekwencje.
Luis Rubiales, były prezydent Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej (RFEF) przez najbliższe trzy lata nie może pełnić żadnych funkcji w światowym futbolu. To efekt zawieszenia nałożonego przez FIFA.
Dalsza część tekstu pod wideo
Piłkarska centrala zdecydowała się na przykładne ukaranie działacza w związku z jego postawą podczas finału mundialu kobiet. Przypomnijmy, że Rubiales łapał się za krocze podczas świętowania zwycięstwa kadry Hiszpanek, a w trakcie ceremonii wręczenia medali pocałował Jennifer Hermoso bez żadnego pozwolenia.
Jednocześnie 46-latek złożył odwołanie, gdyż nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Niemniej wyrok został podtrzymany, a FIFA przekazała, że zawieszenie mogło być znacznie dłuższe.
- Zachowanie Rubialesa było niewybaczalne i nie do przyjęcia, szczególnie biorąc pod uwagę jego wysoką pozycję w ówczesnym ekosystemie piłkarskim. (...) Biorąc pod uwagę wiele czynników, przede wszystkim stan psychiczny Hermoso, Komisja uznała, że ​​zakaz na okres trzech lat był uzasadniony - czytamy w "The Athletic".
- Komisja pragnie podkreślić, że istniała pokusa nałożenia surowszych sankcji ze względu na powagę incydentów, a także negatywny wpływ, jaki działania Rubialesa miały na wizerunek FIFA, kobiecej piłki nożnej i ogólnie sport kobiecy - dodano.
Obecnym prezydentem RFEF jest Pedro Rocha. Następca Rubialesa został wybrany w październiku bieżącego roku.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk06 Dec 2023 · 17:30
Źródło: The Athletic

Przeczytaj również