FIFA zapłaci za kontuzję Camavingi. Na takie pieniądze może liczyć Real Madryt

FIFA zapłaci za kontuzję Camavingi. Na takie pieniądze może liczyć Real Madryt
Bagu Blanco / Press Focus
Eduardo Camavinga może nie zagrać do końca roku. Jeśli tak się stanie, Real otrzyma sowite odszkodowanie od FIFA.
Camavinga doznał urazu podczas środowego treningu reprezentacji Francji. Początkowo media informowały, że piłkarzowi Realu Madryt nie stało się nic poważnego. W czwartek diagnozy były już bardziej niepokojące. Mówiły o tym, że piłkarz będzie musiał pauzować nawet przez dwa miesiące.
Dalsza część tekstu pod wideo
Francuz wkrótce przejdzie kolejne badania. Dowiemy się po nich nie tylko, jak długo potrwa przerwa 21-latka, ale też czy Real otrzyma finansową rekompensatę od FIFA.
To możliwe ze względu na obowiązujące przepisy. Dziennik "Marca" przypomina, że jeśli piłkarz dozna urazu podczas zgrupowania reprezentacji w terminie FIFA, a jego pauza potrwa dłużej niż 28 dni, to międzynarodowa federacja wypłaci jego klubowi odszkodowanie. Stawka za każdy dzień przerwy wynosi 20 548 euro.
Gdyby rokowania w sprawie Camavingi się potwierdziły i piłkarz pauzował przez równo dwa miesiące, FIFA wypłaciłaby Realowi 1 232 880 euro.
Francuz jest w tym sezonie podstawowym piłkarzem "Królewskich". W sumie zaliczył 17 występów. Większość z nich zaczynał w podstawowym składzie.
Na razie wiadomo, że Camavinga opuści dwa mecze reprezentacji Francji. Wicemistrzowie świata w sobotę zagrają z Gibraltarem, a we wtorek z Grecją.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski16 Nov 2023 · 18:22
Źródło: marca.com

Przeczytaj również