Finlandia blisko baraży! Gra w dziesiątkę nie przeszkodziła jej w zwycięstwie [WIDEO]

katatonia82 / Shutterstock.com
Reprezentacja Finlandii jest blisko gry w barażach o awans do mistrzostw świata. Piłkarze Marko Kanervy wygrali na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną 3:1.
Finowie wygrali, choć przynajmniej dwa momenty z pierwszej połowy mogły ich podłamać. W 25. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Pukki. Chwilę później piłka znalazła się jednak w bośniackiej bramce. Wbił ją do niej Marcus Forss.
Od 37. minuty goście grali w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę dostał Raitala. Nie wpłynęło to jednak na losy rywalizacji. Krótko po przerwie wynik podwyższył Lod. Nie przeszkadzali mu zbytnio kuriozalnie zachowujący się w swoim polu karnym rywale.
Bośniacy zdobyli kontaktowego gola w 69. minucie za sprawą Menalo. Odpowiedź Finaów była błyskawiczna. W 73. minucie rezultat ustalił O'Shaughnessy.
W pierwszym składzie reprezentacji Finlandii pojawił się jeden piłkarz z Ekstraklasy. Przez 79 minut na środku obrony grał Robert Ivanov z Warty Poznań.
Finowie na kolejkę przed zakończeniem eliminacji zajmują drugie miejsce w tabeli. Nad trzecią Ukrainą mają dwa punkty przewagi.
We wtorek reprezentacja Finlandia zamknie eliminacje domowym meczem z Francją. Ukraińcy zagrają na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną.
Marcin Karbowski13 Nov 2021 · 16:56