FK Rostów wygrał na wyjeździe, Maciej Wilusz na ławce

JukoFF, wikipedia
Zawodnicy FK Rostów pokonali na wyjeździe Arsienał Tuła 3:2 (0:1) w niedzielnym meczu 3. kolejki rosyjskiej ekstraklasy.
Goście spotkania objęli prowadzenie w 21. minucie. Wówczas Roman Eremenko pokonał golkipera rywali bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy przyjezdni powiększyli swoją przewagę za sprawą trafienia Aleksieja Ionowa, przy którym asystował Eremenko.
W 67. minucie bramkę kontaktową zdobyli gospodarze. Jewgienij Łucenko wykorzystał dośrodkowanie Siergieja Tkaczowa i umieścił futbolówkę w siatce. Trafienie na 3:1 w 81. minucie zapisał na swoim koncie Eldor Shomurodov, z kolei w piątej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2:3 ustalił Goran Causic.
Cały mecz na ławce rezerwowych FK Rostów przesiedział Maciej Wilusz. Polski obrońca w tym sezonie nie zanotował jeszcze żadnego ligowego występu.
Podopieczni Igora Czeriewczenko zajmują obecnie ósme miejsce w ligowej tabeli i mają na koncie cztery punkty. Zespół Walerija Karpina z dorobkiem siedmiu "oczek" plasuje się na drugiej pozycji.