Francja odrobiła straty i w końcówce uratowała remis z Islandią

Dokshin Vlad / Shutterstock.com
Francja zremisowała przed własną publicznością z Islandią 2:2 (0:1) w towarzyskim meczu rozegranym w czwartek w Guingamp.
Na Stade de Roudourou prowadzenie przyjezdnym zapewnił kwadrans przed przerwą precyzyjnym płaskim strzałem z dystansu Birkir Bjarnason, któremu świetnie zagrywał przed pole karne Alfred Finnbogason.
Trzynaście minut po zmianie stron drugiego gola dla zespołu ze Skandynawii zdobył głową Kari Arnason, któremu dośrodkował z rzutu rożnego Gylfi Sigurdsson.
Cztery minuty przed końcem, po mocnym uderzeniu z ostrego kąta Kyliana Mbappe, piłkę niefortunnie skierował do własnej bramki Holmar Orn Eyjolfsson.
Podopieczni Didiera Deschampsa poszli za ciosem i Mbappe w ostatniej minucie wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką jednego z obrońców rywali, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
"Les Bleus", mimo ambitnej gry do końca, nie byli już jednak w stanie zdobyć zwycięskiej bramki. Obie drużyny rywalizują w dywizji A rozgrywek Ligi Narodów.