Olympique Marsylia. Francuskie media oceniły występ Arkadiusza Milika. Co za noty!

Francuskie media oceniły występ Arkadiusza Milika. Co za noty!
John Spencer / Sipa / PressFocus POLAND
Arkadiusz Milik był bohaterem meczu z Angers w 37. kolejce Ligue 1. Polak zdobył hat-tricka i zebrał wysokie noty od francuskich dziennikarzy.
To był popis 27-letniego napastnika. Milik w pojedynku z Angers pokazał, że jest piłkarzem wysokiej klasy. Wpakował rywalom trzy gole i to dzięki niemu komplet punktów trafił na konto Olympique Marsylia.
Polak najpierw na listę strzelców wpisał się w 9. minucie. Kolejne trafienie dołożył tuż po przerwie. Najważniejszy był jednak trzeci gol. Trafienie z 94. minuty z rzutu karnego okazało się na wagę wygranej - 3:2.
Nic więc dziwnego, że Milik zebrał wysokie noty od francuskich dziennikarzy. Według "Maxifoot.fr" Polak był piłkarzem meczu. Przyznano mu notę "8,5".
- Decydujący. Po powrocie z szatni zapewnił sobie dublet po potężnym uderzeniu. Później wykorzystał jeszcze rzut karny - czytamy w artykule.
Identyczną ocenę wystawiła redakcja "Lephoceen.fr.". Z kolei "8" to nota przyznana przez L'Equipe". - Milik widział potrójnie. Autor hat-tricka, polski napastnik Arkadiusz Milik dał swojemu zespołowi zwycięstwo - zaznaczono.
"9" Milik zgarnął od "Madeinfoot". - Milik to mocny punkt ekipy Sampaolego. Polak po raz kolejny potwierdził w niedzielny wieczór. Był nie do utrzymania i sprawił, że obrona rywali miała bardzo zły wieczór - podkreślono.
Na "9" Polaka oceniono także w redakcji "Coeurmarseillais.fr". - Zdobył hat-tricka i dał zwycięstwo OM. Napastnik mógł nawet zakończyć mecz z czterema trafieniami na koncie - zakończono.
Daniel Makarewicz17 May 2021 · 07:12
Źródło: sportowefaktyWP/własne