Francuzi triumfują w Lidze Narodów! Gigantyczne kontrowersje przy decydującym golu Mbappe

Screen z TV
Reprezentacja Francji wygrała drugą edycję Ligi Narodów, w finale rozgrywek pokonując 2:1 Hiszpanię. "La Roja" prowadziła po golu Mikela Oyarzabala, ale "Trójkolorowi" odpowiedzieli za sprawą Karima Benzemy oraz Kyliana Mbappe. Decyzja arbitra o uznaniu ostatniej bramki wzbudziła ogromne kontrowersje.
Pierwsza połowa spotkania na San Siro zdecydowanie rozczarowała, choć Francuzi mogli dość szybko wyjść na prowadzenie. W szóstej minucie Karim Benzema minął już nawet bramkarza, lecz potem nie zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, a jego podanie do Kyliana Mbappe zostało przecięte.
W kolejnych fragmentach spotkania na murawie działo się niewiele, choć mogło imponować to, jak w środku pola radził sobie 17-letni Gavi. Kontuzji doznał Raphael Varane, którego jeszcze w pierwszej połowie zmienił Dayot Upamecano.
Zdecydowanie więcej emocji mieliśmy po przerwie. W 64. minucie bliski szczęścia był Theo Hernandez. Francuz oddał bardzo mocny strzał na bramkę rywali, ale trafił jedynie w poprzeczkę, po czym piłka odbiła się od murawy na linii bramkowej.
Niewykorzystana sytuacja błyskawicznie zemściła się na "Trójkolorowych". Sergio Busquets zagrał prostopadłe podanie do Mikela Oyarzabala, ten poradził sobie z Upamecano i pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.
Stracony gol nie podłamał jednak aktualnych mistrzów świata, którzy niemal od razu odpowiedzieli golem. Karim Benzema przymierzył ze skraju pola karnego, piłka przeszła jeszcze po ręce Unaia Simona i wylądowała w bramce.
Losy spotkania rozstrzygnęły się po akcji z 80. minuty spotkania. Hernandez znakomicie obsłużył Mbappe, ten ze spokojem zwiódł Simona po czym wpakował piłkę do siatki. Hiszpanie natychmiast ruszyli do arbitra, domagając się odgwizdania spalonego.
Powtórki pokazały, że napastnik PSG rzeczywiście był wysunięty przed ostatniego obrońcę. Po drodze piłki dotknął jednak Eric Garcia - prawdopodobnie to właśnie z tego powodu gol został uznany.
Hiszpanie starali się jeszcze odrobić straty, dublet mógł ustrzelić Oyarzabal, lecz znakomicie zatrzymał go Lloris. W doliczonym czasie gry golkiper "Trójkolorowych" raz jeszcze stanął na wysokości zadania, broniąc uderzenie Pino. Ostatecznie Francja wygrała finał Ligi Narodów 2:1 i to ona triumfowała w drugiej edycji tych rozgrywek.
Maciej Pietrasik10 Oct 2021 · 22:40