"Gdyby nie to, byłby proponowany do reprezentacji Polski". Magiera zachwycony graczem Śląska. Mówi o powołaniu

"Gdyby nie to, byłby proponowany do reprezentacji Polski". Magiera zachwycony graczem Śląska. Mówi o powołaniu
Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Śląsk Wrocław w niedzielne popołudnie odniósł kolejne zwycięstwo w PKO Ekstraklasie. Jacek Magiera nie szczędził komplementów swoim podopiecznym. Jednego z nich widziałby nawet w reprezentacji Polski.
Niewiele brakowało, aby na terenie jednej z czołowych drużyn tego sezonu doszło do sporej niespodzianki. Śląsk dopiero w końcówce spotkania zdobył bramkę na wagę trzech punktów w spotkaniu z ŁKS-em Łódź.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zwycięstwo ekipie Jacka Magiery zapewnił jednak ostatecznie Piotr Samiec-Talar. Więcej na temat niedzielnego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Strzelec zwycięskiego gola był mocno komplementowany przez szkoleniowca Śląska. Według Magiery mógłby grać nawet w reprezentacji Polski. Szkoleniowiec wskazał nietypowy powód możliwego braku powołania.
- Jestem pod wrażeniem rozwoju Piotra Samca-Talara. To bardzo wartościowy zawodnik. Ma w tym sezonie trzy gole i pięć asyst - komplementował Magiera.
- To są znakomite liczby i mam nieodparte wrażenie, że gdyby on inaczej biegał: z większą gracją jak Erik Exposito czy Patryk Janasik, to dzisiaj rozmawialibyśmy o nim w kontekście powołania do reprezentacji Polski - stwierdził.
22-letni skrzydłowy znajduje się w tym sezonie w życiowej formie. Ostatnio odzyskał miejsce w wyjściowej jedenastce Śląska i szybko odwdzięczył się za zaufanie Magiery.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik05 Nov 2023 · 16:19
Źródło: Piotr Janas

Przeczytaj również