NA ŻYWO
Obejrzyj w
Konferencja Lecha Poznań
Subskrybuj
  • Konferencja Lecha przed meczem z Karabachem
  • John van den Brom i Mikael Ishak odpowiadają na pytania dziennikarzy

Gennaro Gattuso wraca na ławkę trenerską. Podpisał kontrakt ze znanym zespołem, spróbuje sił za granicą

Gennaro Gattuso wraca na ławkę trenerską. Podpisał kontrakt ze znanym zespołem, spróbuje sił za granicą
sbonsi / Shutterstock.com
Autor: Maciej Pietrasik 2 cze 2022 | 19:01
W sezonie 2022/2023 znów będziemy mogli zobaczyć Gennaro Gattuso na ławce trenerskiej. Jak informuje Gianluca Di Marzio, włoski szkoleniowiec podpisał dwuletni kontrakt z Valencią.
W ostatnich latach były pomocnik trenował czołowe włoskie zespoły. Prowadził AC Milan oraz Napoli. Wyjątkowo szybko zakończyła się natomiast jego ostatnia przygoda z Fiorentiną.
Dalsza część tekstu pod wideo
Gattuso nie poprowadził "Violi" w żadnym oficjalnym spotkaniu, odchodząc z klubu jeszcze przed startem rozgrywek. Teraz wraca jednak na ławkę trenerską.
Nie zobaczymy go w Serie A, lecz w hiszpańskiej La Liga. Szkoleniowiec zdecydował się bowiem na przyjęcie oferty, jaką złożyła mu Valencia.
Do tej pory szkoleniowcem "Nietoperzy" był Jose Bordalas. Zdecydowano się jednak na jego zwolnienie. Wkrótce powinno to zostać potwierdzone w oficjalnym komunikacie.
Następcą Hiszpana zostanie Gattuso. Włoch ma podpisać dwuletni kontrakt z Valencią. Oznacza to, że umowa obowiązywać będzie do czerwca 2024 roku.
Jak donosi Gianluca Di Marzio, szkoleniowiec ma inkasować na Mestalla trzy miliony euro rocznie. Dodatkowe premie przewidziano za awans do Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz mistrzostwo kraju.
Źródło: Gianlucadimarzio.com

Dyskusja 6