Getafe CF wygrało trzeci mecz z rzędu

Heradiom, wikipedia
Getafe CF pokonało u siebie SD Huesca 2:1 (0:1) w ostatnim sobotnim meczu 27. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Coliseum Alfonso Perez niespodziewane prowadzenie przyjezdnym zapewnił dziesięć minut przed przerwą Enric Gallego, który dopełnił w polu karnym formalności po tym jak znakomicie dośrodkował Argentyńczyk Luis Ezequiel Avila.
Po zmianie stron straty "Azulones" odrobił z nawiązką Jaime Mata, który najpierw popisał się efektownym uderzeniem w samo "okienko" z narożnika pola karnego, a następnie wykorzystał podyktowany po analizie VAR rzut karny.
Dzięki trzeciej z rzędu, a zarazem dwunastej w sezonie wygranej zespół z przedmieść Madrytu umocnił się na czwartym miejscu w tabeli. Beniaminek z Aragonii doznał natomiast piętnastej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal zamyka klasyfikację.