Getafe na remis z Gironą. Dwa rzuty karne i czerwona kartka

Natursports/Shutterstock
Getafe CF zremisował u siebie z Girona FC 1:1 w pierwszym niedzielnym meczu 35. kolejki hiszpańskiej La Liga.
Gospodarze objęli prowadzenie w 18. minucie. Błąd obrońcy wykorzystał w polu bramkowym Amath Diedhiou. Sytuacja miejscowych mocno skomplikowała się tuż przed przerwą. Czerwoną kartkę otrzymał Dani Suarez, a po chwili rzut karny dla gości na gola zamienił Christian Stuani.
Mimo gry w osłabieniu, drużyna z przedmieść stolicy Hiszpanii mógł zdobyć zwycięską bramkę. Jorge Molina nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Zmylił bramkarza, który rzucił się w drugą stronę, ale piłka trafiła w słupek.
Podopieczni Pepe Bordalasa zajmują siódme miejsce w tabeli ze zdobytymi 49 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z UD Las Palmas.
Natomiast zespół prowadzony przez Pablo machina plasuje się na dziewiątej pozycji, mając na koncie 48 "oczek". Jego kolejnym rywalem będzie SD Eibar.