Getafe rozbiło Leganes i goni czołówkę. Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej połowie

ninopavisic / shutterstock.com
CD Leganes przegrał u siebie z Getafe CF 0:3 w piątkowym meczu 20. kolejki hiszpańskiej La Liga. Dla gości to dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.
Przyjezdni już w pierwszej połowie nie pozostawili wątpliwości, która drużyna jest lepsza. Już po 33 minutach prowadzili 3:0. Wynik otworzył Leandro Cabrera. Podwyższył go Allan Nyom, a trzecią bramkę zdobył Jaime Mata.
W drugiej połowie rezultat nie uległ już zmianie. Gospodarze skończyli mecz w "10", bowiem w samej końcówce czerwoną kartkę otrzymał Ruben Perez. Po tej porażce podopieczni Javiera Aguirre zajmują 19. miejsce w tabeli ze zdobytymi 14 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Atletico Madryt.
Natomiast zespół prowadzony przez Pepe Bordalasa plasuje się na piątej pozycji, mając 33 "oczka" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie Betis Sewilla.
Tomasz Bratkowski17 Jan 2020 · 22:57