Gigantyczna awantura w portugalskim szlagierze! Sędzia pokazał cztery czerwone kartki [WIDEO]

Do wielkiego zamieszania doszło po meczu FC Porto ze Sportingiem. W jego wyniku aż czterech piłkarzy otrzymało czerwone kartki. Samo spotkanie zakończyło się remisem 2:2.
Mecz miał olbrzymi ciężar gatunkowy. Grały ze sobą dwie najlepsze drużyny ligi portugalskiej. Gdyby Sporting wygrał, zbliżyłby się do liderującego Porto na trzy punkty.
Gra rozpoczęła się od dwóch świetnych okazji dla gospodarzy. Prowadzenie szybko objął jednak Sporting. W 8. minucie po dośrodkowaniu Reisa głową piłkę do bramki wbił Paulinho.
W 34. minucie było już 2:0 dla gości. Po szybkim ataku wynik podwyższył Nuno Santos.
Porto wzięło się do roboty jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie płaskim uderzeniem wyrównał Fabio Vieira.
Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Sportingu. Bardzo szybko z boiska po drugiej żółtej kartce wyleciał Sebastian Cotes. Porto grając w przewadze miało dużą przewagę, zdecydowanie nacierało na bramkę, ale wyrównało dopiero w 78. minucie. Gola na wagę remisu strzelił Taremi.
W piłkarzach wielkie emocje buzowały nawet po końcowym gwizdku. Doszło wówczas do gigantycznej awantury z udziałem wszystkich piłkarzy. Choć próbowali ich uspokajać członkowie sztabów, a sędzia pokazywał czerwone kartki, to przez kilka minut nie udawało się zaprowadzić spokoju.
Ostatecznie sędzia Jose Pinheiro pokazał jeszcze cztery czerwone kartki. Dostali je Pepe i Agustin Marchesin z Porto oraz Joao Palhinha i Tabata ze Sportingu.
Marcin Karbowski12 Feb 2022 · 07:21
Źródło: twitter, tvpsport.pl