Gol Benedyczaka w barażach o Serie A. Parma przegrała w dramatycznych okolicznościach

Adrian Benedyczak strzelił gola dla Parmy w meczu z Cagliari w barażach o awans do Serie A. Jego drużyna przegrała na wyjeździe 2:3.
Parma zaczęła świetnie. Prowadzenie objęła już w 10. minucie, gdy do bramki trafił Adrian Benedyczak. To dziewiąty gol polskiego napastnika w tym sezonie.
Goście podwyższyli prowadzenie jeszcze przed przerwą. W 26. minucie bramkę zdobył Sohm.
Parma nie dowiozła korzystnego wyniku do końca. Jej nieszczęścia zaczęły się chwilę po tym, jak w 67. minucie boisko opuścił Benedyczak.
Gospodarze w końcówce zdołali strzelić trzy gole. Kontakt złapali w 68. minucie, gdy do siatki trafił Luvumbo. W 85. minucie z rzutu karnego wyrównał Lapadula. Cztery minuty później zwycięskiego gola strzelił Luvumbo.
O awansie do finału baraży zadecyduje rewanż, który odbędzie się w Parmie. Mecz zostanie rozegrany w sobotę.
Marcin Karbowski30 May 2023 · 22:46
Źródło: twitter