Gol Haalanda i wygrana Borussii Dortmund w Stambule. Debiutant Ligi Mistrzów sprawił wielką sensację [WIDEO]

Za nami dwa środowe mecze Ligi Mistrzów. Besiktas przegrał z Borussią Dortmund. Z kolei piłkarze Sheriffa Tyraspol sprawili wielką sensację w starciu z Szachtarem Donieck.
Besiktas - Borussia Dortmund
Ekipa ze Stambułu już na samym początku spotkania stanęła przed szansą na zdobycie gola. Batshuayi mocno uderzył na bramkę BVB, jednak fantastyczną interwencją na linii popisał się Kobel.
W odpowiedzi ekipa z Dortmundu przeprowadziła szybką atak, który zakończył się bramką. Bellingham padł w pole karne i przy słupku wcisnął piłkę do siatki.
Po chwili przyjezdni powinni podwyższyć wynik spotkania. Znakomitej sytuacji nie wykorzystał jednak Haaland. Norweg fatalnie spudłował, choć miał przed sobą tylko jednego rywala.
Norweg zrehabilitował się w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Wówczas skorzystał z podania Bellinghama i niepilnowany umieścił piłkę w bramce rywali.
W drugiej połowie gospodarze zdołali zdobyć tylko jedną bramkę. Tuż przed końcowym gwizdkiem honorowe trafienie zanotował Montero. Tym samym ekipa BVB wygrała w Stambule 2:1 i zainkasowała cenne trzy punkty.
Sheriff Tyraspol - Szachtar
Piłkarze Sheriffa Tyraspol zaliczają debiutancki sezon w Lidze Mistrzów. Swój premierowy mecz w tych rozgrywkach rozpoczęli w najlepszy możliwy sposób.
W 16. minucie w bocznej strefie pokazał się Cristiano, który posłała kapitalne podanie w pole karne. Tam Traore uderzył z powietrza i w efektowny sposób dał prowadzenie gospodarzom.
Szachtar ruszył do odrabiania strat, ale w pierwszej połowie nie zdołał dokonać tej sztuki. Po przerwie ekipa z Doniecka ponownie dała się zaskoczyć.
Znów w ważnej roli wystąpił Cristiano. Brazylijczyk popisał się świetnym dośrodkowaniem, z którego skrzętnie skorzystał Yansane.
Sheriff korzystny wynik dowiózł do samego końca. W swoim debiucie w Lidze Mistrzów wygrał 2:0 i tym samym sprawił wielką sensację.
Warto zaznaczyć, że w wyjściowym składzie gospodarzy znalazł się Jasur Jakszibojew. 24-latek do Sheriff dołączył w letnim oknie na zasadzie wypożyczenia z Legii Warszawa.
Daniel Makarewicz15 Sep 2021 · 20:42