Gol i asysta Dawida Kownackiego! Świetny mecz Polaka na oczach Czesława Michniewicza [WIDEO]

Dawid Kownacki na początku sezonu błyszczy w barwach Fortuny Duesseldorf. W piątkowym meczu z Resenburgiem Polak zaliczył asystę i trafił do siatki z rzutu karnego. Z trybun obserwował to Czesław Michniewicz.
Napastnik od początku sezonu ma pewne miejsce w wyjściowej jedenastce Fortuny. Polak wyszedł od pierwszej minuty także w piątkowym meczu z Resenburgiem. Na ławce rezerwowych znalazł się natomiast Michał Karbownik.
Na trybunach zasiadł natomiast selekcjoner reprezentacji Polski, Czesław Michniewicz. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdołała trafić do siatki, ale po przerwie działo się już więcej.
Wynik w 59. minucie otworzył Daniel Ginczek. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Dawid Kownacki. Polak obsłużył partnera w polu karnym, a ten strzałem w krótki róg pokonał bramkarza.
Niedługo później było już 2:0. Tym razem w polu karnym przez Guwarę faulowany był Klaus, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł właśnie Polak.
Kownacki pewnym uderzeniem podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Bramkarz Regensburga wyczuł jego intencje, ale strzał był zbyt precyzyjny, aby wybronił to uderzenie.
Nie był to koniec bramek dla Fortuny, bo później do siatki trafili jeszcze Klaus i Appelkamp. Kownacki został zmieniony w 84. minucie. Karbownik tym razem nie podniósł się niestety z ławki rezerwowych.