Gol Kownackiego! Sampdoria rozgromiła Frosinone [VIDEO]

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
Sampdoria Genua pokonała na wyjeździe Frosinone Calcio aż 5:0 w ostatnim sobotnim meczu czwartej kolejki włoskiej Serie A.
W podstawowym składzie gospodarzy zagrał Bartosz Salamon. W drużynie "Blucerchiatich" całe spotkanie rozegrali Bartosz Bereszyński oraz Karol Linetty. Od 65. minuty na murawie był Dawid Kownacki, który strzelił gola z rzutu karnego.
Goście objęli prowadzenie już w 10. minucie. Edgar Barreto wbiegł w pole karne i idealnie dograł do Fabio Quagliarelli, który nie miał problemów z trafieniem do niemal pustej bramki. Na początku drugiej połowy na 2:0 podwyższył Gianluca Caprari, popisując się świetnym strzałem z woleja z kilkunastu metrów. Na 3:0 trafił Gregoire Defrel. Francuz oddał precyzyjne uderzenie lewą nogą, finalizując ładną indywidualną akcję.
W końcówce przyjezdni strzelili dwa kolejne gole. Najpierw rzut karny wykorzystał Kownacki, a rezultat ustalił Defrel, który skompletował dublet.
Po tej wygranej podopieczni Marco Giampaolo zajmują piąte miejsce w tabeli ze zdobytymi sześcioma punktami. W następnej kolejce zagrają u siebie z Fiorentiną.
Natomiast zespół prowadzony przez Moreno Longo jest przedostatni z jednym "oczkiem" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie Juventus Turyn.