Gol Kownackiego w meczu z Borussią, Bayern stracił punkty. Lewandowski na kontrowersyjnym spalonym [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Bayern Monachium zremisował bezbramkowo w wyjazdowym meczu z RB Lipsk. Z kolei Borussia Dortmund pokonała Fortunę Dusseldorf 3:2.
Relację ze spotkania RB Lipsk i Bayernu można przeczytać TUTAJ.
Do zapewnienia sobie tytułu mistrza kraju na kolejkę przed końcem sezonu Bayern musiał wygrać z RB Lipsk. W tym miał pomóc Robert Lewandowski, który mimo wcześniejszych doniesień znalazł się w wyjściowej jedenastce Bawarczyków.
Po dwóch kwadransach gry Serge Gnabry miał dobrą okazję do strzelenia gola po podaniu Polaka, ale nie wykorzystał jej. Dziesięć minut później kolejną szansę miał Gnabry, ale uderzył wprost w bramkarza.
Kilka minut po przerwie piłka wreszcie wylądowała w bramce gospodarzy po uderzeniu Leona Goretzki. Jednakże sędzia anulował to trafienie, gdyż według niego biorący udział w akcji Robert Lewandowski (Gnabry nie brał w niej udziału) znajdował się na pozycji spalonej.
News random
Należy zauważyć, że była to bardzo trudna sytuacja do interpretacji. Jeśli Lewandowski był na spalonym, to z pewnością na minimalnym.
Kwadrans później sędzia boczny znów podniósł chorągiewkę, gdy kolejną okazję miał Gnabry. Tym razem zawodnik uderzył w poprzeczkę.
Ostatecznie nie padł ani jeden gol, który zostałby uznany. Wobec tego mecz zakończył się wynikiem 0:0, co sprawia, że Bayern nie ma jeszcze zapewnionego tytułu mistrza Niemiec.
* * * * *
W innym ważnym meczu tej kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała Fortunę Dusseldorf 3:2. W swoich zespołach zagrali Łukasz Piszczek i Dawid Kownacki, który zdobył bramkę
Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli kilka minut przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Christian Pulisic.
Tuż po powrocie z szatni było już 1:1. Fatalny błąd popełnił bramkarz BVB Marwin Hitz.
Borussia błyskawicznie odzyskała prowadzenie. Gola na 2:1 zdobył Thomas Delaney.
Drużyna Dawida Kownackiego miała doskonałą okazję do wyrównania stanu spotkania, lecz Dodi Lukebakio zmarnował rzut karny.
W doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Mario Goetze. Tuż przed końcowym gwizdkiem pięknym golem popisał się Dawid Kownacki.
Tym samym BVB wygrała 3:2 i odrobiła dwa punkty do Bayernu.