AC Milan z nowym trenerem i tylko z jednym punktem! Gol Krzysztofa Piątka [WIDEO]

cristiano barni / Shutterstock.com
AC Milan zremisował z Lecce 2:2 (1:0) w meczu 8. kolejki Serie A. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Krzysztof Piątek.
"Rossoneri" przystąpili do spotkania z Lecce z nowym trenerem. Drużynę poprowadził Stefano Pioli, który zastąpił zwolnionego Marco Giampaolo. 54-latek w swoim debiucie posadził na ławce Krzysztofa Piątka, za to szansę dostał Rafael Leao.
Z nowym szkoleniowcem AC Milan zagrał najlepsze 45 minut w tym sezonie. Piłkarze z Mediolanu postawili na ofensywę, w pierwszej połowie oddając 12 strzałów przy tylko 4 próbach rywali. Już po dwóch minutach mogło być 2:0. Dynamiczny Leao dwukrotnie pokazał się w polu karnym przeciwnika.
W kolejnych fragmentach napór gospodarzy nie ustawał. Aktywny był Calhanoglu i to właśnie on otworzył wynik spotkania. Turek w 20. minucie w efektowny sposób umieścił piłkę w siatce.
Po przerwie wróciły demony Milanu. Gospodarze zaczęli grać ślamazarnie, a rywale zdołali wyrównać. Conti popełnił prosty błąd i zagrał ręką we własnym polu karnym, arbiter po konsultacji z systemem VAR wskazał na wapno. Donnarumma najpierw odbił strzał Babacara, ale dobitka Senegalczyka była już skuteczna.
Krzysztof Piątek na boisku pojawił się w 67. minucie. Polak 14 minut później wpisał się na listę strzelców. Napastnik z bliska umieścił piłkę w bramce po podaniu Calhanoglu. To trzeci gol 24-latka w tym sezonie Serie A.
Goście odpowiedzieli w doliczonym czasie gry, gdy zza pola karnego huknął Calderoni. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:2.
Obie drużyny po raz pierwszy w tym sezonie podzieliły się punktami z rywalami. "Rossoneri" są na dwunastym miejscu w tabeli, natomiast beniaminek przesunął się na piętnastą pozycję w klasyfikacji.
Daniel Makarewicz20 Oct 2019 · 22:25