Gol Lewandowskiego, debiut Jóźwiaka! FC Barcelona sensacyjnie straciła punkty z kandydatem do spadku [WIDEO]

FC Barcelona rozegrała kolejny nieudany mecz w tym sezonie. Katalończycy jedynie zremisowali 3:3 z Granadą z 24. kolejce ligi hiszpańskiej.
Po raz pierwszy od trzech miesięcy w składzie Barcelony znalazł się Marc-Andre ter Stegen, który wyleczył uraz pleców. Miejsce w jedenastce stracił tym samym Inaki Pena.
Marc-Andre ter Stegen w meczu
Sergio Ruiz / pressfocus
Na początku meczu Ter Stegen wdał się w drybling z Myrto Uzunim. Niewiele brakowało, aby Albańczyk przejął piłkę, ale golkiper zdołał oddalić zagrożenie. Niedługo potem Niemiec interweniował po zagraniu Oscara Melendo, który odebrał futbolówkę Frenkiemu de Jongowi.
Następnie Faitout Maouassa oddał strzał, piłka odbiła się od Uzuniego i wpadła w rękawice Ter Stegena. W odpowiedzi Robert Lewandowski podał piętą w kierunku Ilkaya Guendogana. Niemca w ostatniej chwili uprzedził Augusto Batalla.
W jednej z akcji Joao Cancelo upadł w polu karnym Granady. Sędzia uznał, że Miguel Rubio nie sfaulował Portugalczyka. Później Lewandowski nie doszedł do piłki po ciekawym zagraniu Lamine'a Yamala.
Barcelona dopięła swego i objęła prowadzenie. Yamal wykorzystał idealne dogranie Cancelo i z bliskiej odległości trafił do siatki.
Lamine Yamal po golu w meczu Barcelona - Granada
Do remisu chciał doprowadzić Maouassa, ale uderzył nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później Jules Kounde uniemożliwił Uzuniemu strzelenie gola przewrotką.
W kolejnej akcji Pedri chciał posłać kluczowe podanie do Lewandowskiego. Szybszy od Polaka był Ignasi Miquel, który wybił piłkę.
W 41. minucie Robert Lewandowski powinien strzelić gola. Po uderzeniu Polaka Martin Hongla wybił piłkę sprzed linii bramkowej.
Niewykorzystana sytuacja zemściła się. W 43. minucie do siatki trafił Ricard Sanchez, który zaskoczył Ter Stegena strzałem pod poprzeczkę. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1.
W 53. minucie Guendogan wypatrzył Lewandowskiego w polu karnym. Napastnik trafił tylko w boczną siatkę. Po chwili Inigo Martinez posłał zbyt mocne podanie w kierunku Polaka. Futbolówkę złapał Batalla.
Barcelona atakowała, ale zapomniała o grze w defensywie. Po godzinie gry Uzuni zagrał do Facundo Pellistriego, który z bliskiej odległości trafił do siatki.
Katalończycy doprowadzili do remisu w 63. minucie. Lewandowski wykorzystał podanie Guendogana i pewnym strzałem pokonał Batallę.
Robert Lewandowski po golu Barcelona - Granada
Radość gospodarzy nie trwała długo. W 66. minucie Miquel oddał strzał, Ter Stegen interweniował w taki sposób, że piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.
Następnie piłkarze Barcelony domagali się jedenastki, sugerując, że przy rzucie rożnym Batalla sfaulował Cubarsiego. Sędzia nie dopatrzył się naruszenia przepisów. W 76. minucie Rubio zablokował Lewandowskiego.
W 81. minucie "Barca" doprowadziła do remisu. Lamine Yamal popisał się kolejnym skutecznym uderzeniem w tym meczu.
Granada mogła strzelić gola na 4:3. Ter Stegen perfekcyjnie interweniował po mocnej próbie Uzuniego. W 84. minucie Kamil Jóźwiak zadebiutował w lidze hiszpańskiej. Reprezentant Polski zmienił Pellistriego.
W 90. minucie niewiele zabrakło, aby Yamal strzelił przepięknego gola. Piłka po centrostrzale 16-latka przeleciała obok słupka. W doliczonym czasie Marc Guiu główkował nad poprzeczką. W 93. minucie Jóźwiak zagrał niecelnie, próbując wypuścić Sancheza na prawym skrzydle.
Mecz zakończył się wynikiem 3:3. Granada zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, tracąc siedem punktów do bezpiecznej strefy. Barcelona jest trzecia, a jej strata do liderującego Realu Madryt wynosi aż 10 oczek.