Gol Lewandowskiego nie wystarczył. Bayern stracił punkty w pierwszym meczu sezonu [WIDEO]

MDI / Shutterstock.com
Bayern Monachium stracił punkty na inaugurację sezonu Bundesligi. Mistrzowie Niemiec zremisowali na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 1:1.
Od początku na boisku dużo się działo - groźnie było pod obiema bramkami. Jako pierwsza skuteczny cios wyprowadziła Borussia, która objęła prowadzenie w 10. minucie. Po szybkim ataku w sytuacji sam na sam z Neuerem trafił Plea.
Z czasem zarysowała się przewaga Bayernu. Lewandowski miał pierwszą świetną okazję w 26. minucie. Po dośrodkowaniu Daviesa strzelał na bramkę z kilku metrów, ale Sommer świetnie zatrzymał piłkę.
W końcówce pierwszej połowy Szwajcar nie miał już nic do powiedzenia. Po centrze z rzutu rożnego Lewandowski doszedł do piłki i dał wyrównanie swojej drużynie.
Gola Polaka od 2:05 min:
W drugiej połowie Lewandowski grał swój prywatny mecz z Sommerem. Szybko miał dwie okazje, by go pokonać. Najpierw Szwajcar bez problemu obronił strzał głową napastnika Bayernu, później rewelacyjnie odbił nogą jego uderzenie z dziesięciu metrów. Szansę miał też Gnabry, ale i on przegrał pojedynek z bramkarzem Gladbach.
Gospodarze próbowali kąsać. W 70. minucie po kontrze przymierzył Stindl, ale jego uderzenie w znakomitym stylu sparował Neuer.
Kolejną świetną okazję Gladbach miało w 76. minucie. Zmarnował ją Thuram, który nie trafił w piłkę pięć metrów przed bramką. Pod bramką Neuera kotłowało się co chwilę. Bliźniaczą sytuację miał Stindl, ale i on nie trafił w piłkę. Później w starciu z Upamecano upadł Thuram, ale sędzia nie zareagował.
Bayern miał znakomitą okazję w ostatniej minucie. Niekryty Kimmich strzelał z czternastu metrów, ale uderzył obok słupka.
Marcin Karbowski13 Aug 2021 · 22:26