Dublet Roberta Lewandowskiego na Camp Nou! Polak rozbił Barcelonę w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Robert Lewandowski błysnął w hicie Ligi Mistrzów. Polak strzelił dwa gole w meczu z Barceloną.
33-latek doskonale rozpoczął nowy sezon. W pięciu pierwszych spotkaniach Bayernu Monachium zdobył aż osiem bramek.
Dziś podopieczni Juliana Nagelsmanna rozpoczęli rywalizację w Lidze Mistrzów. Na arenie europejskiej "Lewy" znów błysnął klasą.
Marc-Andre ter Stegen nie zdołał obronić strzału lidera Bawarczyków. W 56. minucie Lewandowski dobił strzał Jamala Musiali, który wylądował na słupku. Był to gol na 2:0 dla Bayernu. Wcześniej do siatki trafił Thomas Mueller.
W 85. minucie "Lewy" znów trafił do siatki. Polak po raz kolejny przejął piłkę po tym, jak ta odbiła się od słupka, zwiódł Gerarda Pique i pokonał ter Stegena.
Dla Lewandowskiego były to gole nr 74 i 75 w historii swoich występów w Lidze Mistrzów. Więcej od niego strzelili tylko Lionel Messi (120) oraz Cristiano Ronaldo (135).
Polak zanotował cztery trafienia w historii swoich meczów przeciwko Barcelonie. Po raz pierwszy ukąsił "Dumę Katalonii" w półfinale Ligi Mistrzów w sezonie 2014/15. Rok temu zanotował jedno trafienie, kiedy monachijczycy rozbili "Barcę", wygrywając 8:2 w 1/4 finału Champions League.
Adam Kłos14 Sep 2021 · 22:15
Źródło: Twitter