Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Union - Bayern! Polak pokonał Rafała Gikiewicza [WIDEO]

Federico Guerra Moran/shutterstock.com
W meczu 26. kolejki Bundesligi Union Berlin mierzył się z Bayernem Monachium. Mistrzowie Niemiec wygrali 2:0. Gola z rzutu karnego zdobył Robert Lewandowski.
"Lewy" z przytupem wrócił po przerwie spowodowanej kontuzją i pandemią koronawirusa. Choć Polak ostatni mecz rozegrał 25 lutego, to wciąż jest w znakomitej formie.
Lewandowski właśnie wpisał się na listę strzelców w meczu Union Berlin - Bayern Monachium. W 39. minucie gry sędzia wskazał na wapno po tym, jak Subotić powalił Goretzkę. Chwilę później do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł "Lewy", który nie zmarnował swojej szansy i pewnym strzałem pokonał Rafała Gikiewicza.
Dla napastnika to 26. gol w tym sezonie Bundesligi. Drugi w klasyfikacji strzelców Timo Werner ma na koncie 21 trafień.
Polak w sezonie 2019/20 łącznie zdobył dla Bayernu już 40 bramek. Dokonał tego raptem w 34 spotkaniach.
Bayern podwyższył prowadzenie w 81. minucie, gdy Pavard uderzył głową po rzucie rożnym.
Daniel Makarewicz17 May 2020 · 18:40