Gol sezonu w Ekstraklasie! Kapitalna przewrotka pomocnika Zagłębia Lubin i kolejna porażka Cracovii [WIDEO]

Gol sezonu w Ekstraklasie! Kapitalna przewrotka pomocnika Zagłębia i kolejna porażka Cracovii [WIDEO]
Pressfocus
Autor: Adam Kłos 28 lut 2021 | 15:18
Fantastycznym strzałem popisał się Patryk Szysz w meczu Zagłębia Lubin z Cracovią. Pomocnik zdobył bramkę efektowną przewrotką, a jego drużyna wygrała 4:2.
Obie ekipy podeszły do dzisiejszej rywalizacji z nadzieją na przełamanie złej passy. Zarówno "Pasy", jak i "Miedziowi" nie zdołali wygrać żadnego z ostatnich dwóch spotkań.
Mecz znacznie lepiej rozpoczęli goście z Lubina. Już w 7. minucie Patryk Szysz po raz pierwszy starał się zaskoczyć golkipera rywali. Skrzydłowy oddał groźny strzał z dystansu, ale piłka minęła bramkę strzeżoną przez Karola Niemczyckiego.
Kilkadziesiąt sekund później Szysz już zdołał trafić do siatki i to w pięknym stylu. Po wrzutce z rzutu rożnego 22-latek złożył się do przewrotki i posłał futbolówkę prosto w okienko.
W 23. minucie Cracovia stworzyła pierwszą groźną sytuację. W "szesnastce" Zagłębia odnalazł się Sergiu Hanca, oddał sytuacyjny strzał, jednak piłka wylądowała na poprzeczce. Po upływie dwóch kwadransów "Pasy" w nieco szczęśliwych okolicznościach doprowadziły do remisu. Florian Loshaj zanotował wrzutkę z prawej strony boiska, a w polu karnym niefortunnie interweniował Lorenco Simić, który strzelił samobója.
Gdy oba zespoły szykowały się do przerwy, "Miedziowi" przeprowadzili zabójczy kontratak. Kilkadziesiąt metrów z piłką przebiegł Dejan Drazić, później podał do Szysza, a strzelec pierwszego gola tym razem wcielił się w rolę asystenta. Bramkę zdobył Filip Starzyński.
Druga połowa rozpoczęła się z przytupem. W 53. minucie Daniel Pik był spóźniony z interwencją i sfaulował rywala w polu karnym. Sędzia Szymon Marciniak wskazał na "wapno", jednocześnie pokazując zawodnikowi z Krakowa drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu. "Jedenastkę" na gola zamienił Starzyński.
W 67. minucie Jakub Kosecki zadebiutował w barwach Cracovii. Były reprezentant Polski wrócił do Ekstraklasy po czterech latach. Chwilę po tej zmianie Szymon Marciniak podyktował kolejny rzut karny, tym razem właśnie dla ekipy prowadzonej przez Michała Probierza. Szansę z jedenastu metrów zmarnował jednak Pelle van Amersfoort.
Bramkę kontaktową w 72. minucie zdobył Filip Piszczek. Napastnik wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i z najbliższej odległości pokonał Dominika Hladuna. Na 5 minut przed końcem Simić trafił do właściwej bramki. Chorwat oddał precyzyjne uderzenie po wrzutce z rogu.
W 88. minucie "Pasy" otrzymały kolejny cios. Drugą żółtą kartkę ujrzał Luis Rocha. Zespół z Krakowa musiał dokończyć spotkanie w dziewiątkę. Był to ostatni akcent niezwykle pasjonującego starcia, które zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Martina Seveli w rozmiarach 4:2. Zagłębie awansowało na szóste miejsce w tabeli. Cracovia jest czternasta.

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

28 lut 2021 | 16:29
Ale widać że w Ekstraklasie grają bogowie futbolu, nie tylko na powtórce z tego fantastycznego gola. Widać to również po tabeli strzelców ekstraklasy gdzie mamy aż dwóch Jesusów.
0
Ale widać że w Ekstraklasie grają bogowie futbolu, nie tylko na powtórce z tego fantastycznego gola. Widać to również po tabeli strzelców ekstraklasy gdzie mamy aż dwóch Jesusów na liście strzelców.
28 lut 2021 | 18:10
Efekt Sousy ;) Większość pisała, że gość nie wyrobi psychicznie, a tu proszę. Bramki "stadiony świata". International level się kłania ;)
0
Efekt Sousy ;) Większość pisała, że gość nie wyrobi psychicznie oglądając naszą ligę, a tu proszę. Bramki "stadiony świata". International level się kłania ;)
28 lut 2021 | 16:53
No to pewnie Probierz, wróci do domu i pier..... "łiski"