Wspaniała akcja Arkadiusza Recy, gol Thiago Cionka. Wysokie zwycięstwo SPAL [WIDEO]

ph.FAB / shutterstock.com
SPAL 2013 rozbił u siebie US Lecce 5:1 (4:0) w drugim środowym meczu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Włoch.
Na Stadio Paolo Mazza w podstawowym składzie ekipy z Ferrary wystąpili Thiago Rangel Cionek, który zdobył głową czwartą bramkę dla gospodarzy oraz Arkadiusz Reca, który znakomicie asystował przy drugim trafieniu Alberto Paloschiego.
Poza tym do siatki przyjezdnych przymierzyli celnie również Brazylijczyk Igor, po kapitalnej indywidualnej akcji, Alessandro Murgia zza linii pola karnego i Sergio Floccari, który ustalił wynik sześć minut przed końcem, dopełniając formalności po świetnie wyprowadzonym kontrataku. Honorową bramkę dla gości strzelił dziesięć minut po przerwie Gianelli Imbula, który efektownie uderzył z dystansu.
Thiago Cionek zaliczył całe zawody, natomiast Recę na ostatnie dwadzieścia minut zastąpił Słoweniec Jasmin Kurtić. Spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych miejscowych obserwował natomiast Bartosz Salamon.
Zespół z Ferrary zagra w następnej rundzie przeciwko AC Milan. "Rossoneri", podobnie jak siedem innych najlepszych drużyn poprzedniego sezonu Serie A, byli rozstawieni.
Marcin Karbowski04 Dec 2019 · 20:02