Gol w 90. minucie uratował FC Barcelonę! Dzięki Ousmane Dembele "Blaugrana" goni Atletico Madryt [WIDEO]

Gol w 90. minucie uratował FC Barcelonę! Dzięki Ousmane Dembele "Blaugrana" goni Atletico [WIDEO]
Screen z TV
FC Barcelona rzutem na taśmę wygrała z Realem Valladolid w meczu 29. kolejki La Liga. W 90. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Ousmane Dembele. Dzięki temu "Duma Katalonii" traci zaledwie punkt do Atletico Madryt.
Choć już w najbliższy weekend FC Barcelona zmierzy się w El Clasico z Realem Madryt, to Ronald Koeman nie zamierzał oszczędzać kluczowych piłkarzy. Od pierwszej minuty zagrali Leo Messi oraz Frenkie de Jong, mimo że w przypadku żółtych kartek nie mogliby wystąpić przeciwko "Królewskim".
Niewiele brakowało, aby w dziewiątej minucie to piłkarze z Valladolid sensacyjnie wyszli na prowadzenie. Bliski szczęścia był Kodro, ale po jego uderzeniu głową zatrzęsła się jedynie poprzeczka bramki Ter Stegena.
Niedługo później byliśmy świadkami sporej kontrowersji. Antoine Griezmann oberwał łokciem od Alcaraza, ale arbiter nie odgwizdał nawet faulu i nie ukarał piłkarza Realu choćby żółtą kartką.
W 23. minucie w polu karnym padł Sergino Dest. Wydawało się, że reprezentant USA miał kontakt z rywalem, lecz sędzia nie zdecydował się na podyktowanie "jedenastki". Mijały kolejne minuty, a na tablicy wyników wciąż utrzymywał się rezultat bezbramkowy.
W doliczonym czasie gry pierwszej połowy "Barca" stworzyła sobie zdecydowanie najlepszą okazję na gola. Jordi Masip zbił jednak piłkę na słupek po uderzeniu Pedriego i wciąż było 0:0.
W drugiej części spotkania "Blaugrana" wciąż była stroną przeważającą, ale i goście mieli swoje sytuacje. Groźnie zrobiło się między innymi po strzale Olazy, który trafił tylko w boczną siatkę.
W 58. minucie wicemistrzowie Hiszpanii zmarnowali kolejną okazję na gola. Sytuacji sam na sam z Masipem nie wykorzystał Ousmane Dembele, a dobitka Griezmanna była niecelna. Po drugiej stronie boiska arbiter sprawdzał przy pomocy VAR-u, czy ręką nie zagrał Alba, ale i tym razem nie podyktował "jedenastki".
W końcówce goście musieli radzić sobie w osłabieniu. Za ostry faul na Dembele z boiska wyleciał Oscar Plano. Wówczas "Barca" rzuciła się do ataku i dopięła swego w samej końcówce.
W 90. minucie bohaterem drużyny został Ousmane Dembele. Francuz był niepilnowany w polu karnym i z bliska pokonał bramkarza Realu.
Dzięki wygranej 1:0 "Barca" wróciła na drugie miejsce w ligowej tabeli. Po wczorajszej wpadce Atletico do "Rojiblancos" traci tylko jeden punkt. Przed El Clasico sytuacja w La Liga wygląda niezwykle ciekawie.
Maciej Pietrasik05 Apr 2021 · 22:56