Gol w 95. minucie i kompromitacja Lecha! Konsternacja przy Bułgarskiej, Vikingur wywalczył dogrywkę [WIDEO]

Screen z Twittera
Przez większość meczu Lecha Poznań z islandzkim Vikingurem wszystko wskazywało na to, że "Kolejorz" awansuje do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji. W 95. minucie goście sensacyjnie doprowadzili jednak do dogrywki.
Przed tygodniem na Islandii "Kolejorz" przegrał z tamtejszym Vikingurem 0:1. Wydawało się, że limit żenujących spotkań został już wyczerpany. Rewanż układał się po myśli "Kolejorza".
Jeszcze w pierwszej połowie do siatki trafili Mikael Ishak oraz Kristoffer Velde. Lech prowadził w dwumeczu i wydawało się praktycznie pewne, że podopieczni Johna van den Broma awansują dalej.
Mieli bowiem jeszcze kilka stuprocentowych okazji na podwyższenie prowadzenia. Ishak trafił w słupek, kilku sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Joao Amaral.
Lech naciskał, raził nieskutecznością pod bramką rywala, a Vikingur cierpliwie czekał na swoją szansę. Coś, co wydawało się wręcz niemożliwe, w 95. minucie stało się faktem.
W ostatniej akcji drugiej połowy goście doprowadzili do wyrównania. Z prawej strony w pole karne dośrodkował wówczas Agnarsson. W "szesnastce" znalazł się natomiast Djurić.
To właśnie ten piłkarz doprowadził do wyrównania w dwumeczu, wprawiając w konsternację fanów Lecha. Na trybunach przy Bułgarskiej pojawiło się sporo niezbyt cenzuralnych słów, a piłkarze Lecha musieli stanąć do dogrywki.
Ostatecznie Lech wygrał 4:1 i awansował do kolejnej rundy. W niej zmierzy się z Dudelange. W dogrywce trafiali Marchwiński oraz Sousa. Pełną relację możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik11 Aug 2022 · 22:35