Polski dzień w Neapolu. Gol Zielińskiego i dwa trafienia Milika! [WIDEO]

facebook.com/SSCNapoli
W 15. kolejce Serie A SSC Napoli wygrało u siebie z Frosinone Calcio 4:0. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Milik, a jednego Piotr Zieliński.
W wyjściowym składzie Napoli znalazło się dwóch Polaków: Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. I to ten drugi otworzył wynik spotkania.
Zieliński w 8. minucie pokonał bramkarza rywali. Polak dostał piłkę w polu karnym i przymierzył tuż przy słupku. Dla Zielińskiego to trzecia bramka w tym sezonie Serie A.
W 69. minucie trafił drugi z Polaków. Milik najwyżej wyskoczył w polu karnym i trącił głową piłkę, która po chwili zatrzepotała w siatce.
Milik kolejneego gola dołożył w 85. minucie. Napastnik z bliska wykończył podanie od Ghoulama. Dla Polaka było to siódme trafienie w tym sezonie w rozgrywkach ligowych.
Milik i Zieliński rozegrali po 90 minutach. Pomocnik został ukarany żółtą kartką. W zespole gości całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Bartosz Salamon.
W tabeli Serie A niepokonane od ośmiu spotkań SSC Napoli zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 35 punktów. Frosinone natomiast jest dziewiętnaste, ma na koncie 8 punktów.
Daniel Makarewicz08 Dec 2018 · 15:14