Górnik Zabrze przegrał z Lechem Poznań. Debiut Podolskiego, idiotyczny faul i cztery gole [WIDEO]

Norbert Barczyk / PressFocus
Autor: Daniel Makarewicz 30 lip 2021 | 22:25
Lukas Podolski zadebiutował w Górniku Zabrze. Jego drużyna przegrała na własnym boisku z Lechem Poznań w 2. kolejce PKO Ekstraklasy.
Gospodarze mecz z "Kolejorzem" zaczęli z przytupem. Ich aktywna postawa przyniosła efekt w 6. minucie. Wówczas sędzia Szymona Marciniak podyktował rzut karny za zagranie ręką Lubomira Satki.
Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jesus Jimenez. Hiszpan zmylił golkipera rywali i pewnie umieścił piłkę w bramce.
Wydawało się, że podopieczni Jana Urbana pójdą za ciosem. W znakomitej sytuacji znalazł się Cholewiak, ale bramkarz Lecha popisał się refleksem i odbił piłkę zmierzającą do siatki.
W kolejnych minutach mecz się wyrównał, a Lech powoli zaczął dochodzić do głosu. W 34. minucie Kamiński pokonał Sandomierskiego, ale gol nie został uznany ze względu na pozycję spaloną.
Piłkarz Lecha kilka chwil później trafił do siatki. Tym razem obyło się już bez interwencji arbitrów. Pereira posłał kapitalne podanie w pole karne, a tam Kamiński wykończył akcję głową i w ten sposób doprowadził do remisu.
Do przerwy było 1:1. Przed rozpoczęciem drugiej części połowy na boisku pojawił się Lukas Podolski. Były mistrz świata zmienił Manneha.
36-latek nie przyniósł jednak szczęścia. Lech Poznań szybko objął prowadzenie, gdy z pierwszej piłki uderzył Ishak.
Podolski starał się, jak mógł, by pomóc kolegom z zespołu. Początkowo był aktywny w ofensywie i pokazał się dogrywając piłki w pole karne.
Na niewiele się to jednak zdało. W 70. minucie Górnik stracił kolejnego gola. Skóraś oddał strzał, a piłka po rykoszecie przelobowała golkipera.
Górnik ruszył do przodu i otworzył się na kontry. Szanse na wykończenie szybkich akcji mieli Kamiński czy Sykora. Mimo dominacji "Kolejorza" wynik nie uległ zmianie. W 88. minucie czerwoną kartkę otrzymał Pereira trafił nogą w głowę rywala.
Ostatecznie Lech wygrał 3:1 i odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Z kolei podopieczni Jana Urbana wciąż pozostają bez punktu.

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1500 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, oraz 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 22

30 lip 2021 | 22:28
0
Kamiński top
31 lip 2021 | 00:23
0
widze że kolejna jakas moda słowna, po słowie "hejt" teraz "top" w modzie..
31 lip 2021 | 13:37
0
Widze teraz jakas moda do dopierdalania sie
30 lip 2021 | 22:30
0
No to Podolski ładnie się wjebał, gratulacje dla Lecha, Pereira ładnego kopa mu zaaplikował, najlepsze że ten debil jeszcze się dziwił za co ta kartka. xD
0
To sa wlasnie te trasfery rutka. Ten faul je podsumowuje. Wygrana z cienkim jak barszcz Górnikiem,o niczym nie świadczy. Szkoda mi tego Górnika kibice jedni z najlepszych, ktoś tam z zarządu ich chyba rucha w dupe gorzej niż w Lechu
30 lip 2021 | 23:37
0
W koncu wróciła skutecznosć. Kamyk w formie. Drugi mecz , w którym jest mvp. Od Sykory na skrzydle lepszy bylby nawet Satka :-) Dzban Pereira zagral dobry mecz .... do 88 minuty. Dobry rywal na przelamanie choc juz z radomiakiem powinni skonczyc z takim wynikiem.
31 lip 2021 | 11:49
Warszawski portal nigdy nie napisze „Lech wygrał” tylko, że ktoś przegrał. Gdyby Legia pokonała Górnika z debiucie Podolskiego to cały weekend świeciłyby na głównej stronie hasła o wielkiej Legii. Standard. Przyzwyczailiśmy się ….
0
Warszawski portal nigdy nie napisze „Lech wygrał” tylko, że ktoś przegrał. Gdyby Legia pokonała Górnika w debiucie Podolskiego to cały weekend świeciłyby na głównej stronie hasła o wielkiej Legii. Standard. Przyzwyczailiśmy się ….
- przegrywajac odwrócili losy spotkania
- kamiński powrócil do formy z przed kontuzji. Drugi mecz na topowym poziomie.
0
Rozumiem bardziej luźny styl portalu, ale jest naprawdę wiele zamienników słowa „idiotyczny” i nawet na meczykach w nagłówku nie musi być takowy używany.
0
Ale w badziewo wdepną,już se w brode pluje,że kiedyś tam po pijaku, coś tam Górnikowi obiecał.
31 lip 2021 | 07:59
0
No akurat tego to ja sie nie spodziewalem ale to ekstraklasa i kazdy wynik jest mozliwy.
31 lip 2021 | 09:04
Jestem w szoku. Zwycięstwo 3 1 a i tak brak komentarzy idziemy na majstra itp XD
Chyba Warta rok temu skutecznie pokazała Wrobkom miejsce w szeregu.
0
Chyba Warta rok temu skutecznie pokazała Wronkom miejsce w szeregu.
31 lip 2021 | 09:28
0
IDZIEMY NA MAJSTRA
31 lip 2021 | 10:07
0
5 lat corocznych deklaracji legii, że przejdzie eliminacje w europejskich pucharach potrafi nauczyc pokory :-)