Grad bramek w MLS. Seattle Sounders pokonuje FC Dallas

art-sarah / flickr
Seattle Sounders pokonali po dogrywce FC Dallas 4:3 w drugim sobotnim meczu pierwszej fazy play-off rozgrywek Major League Soccer.
Na CenturyLink Field prowadzenie gospodarzom zapewnił uderzeniem z dystansu Peruwiańczyk Raul Ruidiaz. Cztery minuty później podwyższył w sytuacji sam na sam Jordan Morris. Sześć minut przed przerwą kontaktowe trafienie uzyskał Reggie Cannon, który skierował piłkę pod poprzeczkę z kilku metrów.
Niespełna dwadzieścia minut po zmianie stron wyrównał strzałem głową Matt Hedges, ale po kolejnych dziesięciu minutach skutecznie odpowiedział z bliska Morris, po raz drugi wpisując się na listę strzelców. Osiem minut przed końcem kolejnym uderzeniem głową doprowadził do wyrównania Honduranin Bryan Acosta.
Zarządzona dogrywka długo nie przynosiła rozstrzygnięcia, ale siedem minut przed końcem najlepszy na murawie Morris sytuacyjnym strzałem głową przypieczętował zwycięstwo i awans ekipy ze stanu Waszyngton. Kolejnym jej przeciwnikiem będzie Real Salt Lake City.
Adam Nowacki20 Oct 2019 · 08:38