Grał Cionek, Udinese pokonało Palermo

mediapictures.pl/Shutterstock
W niedzielnym meczu 29. kolejki włoskiej Serie A Udinese pokonało 3:1 Palermo. 65. minut w barwach gości rozegrał były reprezentant Polski, Thiago Cionek.

Pierwsza bramka na Stadio Friuli padła w 12. minucie Roland Sallai, którego mocnym strzałem obsłużył Haitam Aleesami. Pół godziny później na tablicy wyników było już 1:1. Cyril Thereau otrzymał doskonałe podanie od Samira i natychmiast umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Josipa Posaveca.

W drugiej połowie Duvan Zapata i Rodrigo De Paul potrzebowali ledwie ośmiu minut, by dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. Wynik ustalił w 80. minucie Jakub Jankto.

Przyjezdni od 74. minucie grali w osłabieniu, bowiem czerwoną kartką ukarany został Alessandro Diamanti i musiał opuścić plac gry.

Cionka zmienił w 65. minucie Norbert Balogh.