Grał Mariusz Stępiński. Wysoka porażka Chievo Werona z AS Romą

Anton_Ivanov / shutterstock.com
Piłkarze Chievo Werona ulegli u siebie AS Roma 0:3 (0:2) w jedynym piątkowym meczu 23. kolejki włoskiej Serie A.
Na Stadio Marc'Antonio Bentegodi w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Mariusz Stępiński. Napastnik reprezentacji Polski zaliczył pełne spotkanie. Paweł Jaroszyński obserwował natomiast zawody z ławki rezerwowych.
Prowadzenie przyjezdnym zapewnił po dziewięciu minutach gry Stephan El Shaarawy, który w sytuacji sam na sam pokonał golkipera rywali technicznym strzałem pod poprzeczkę. Po kolejnych dziewięciu minutach Bośniak Edin Dżeko minął w polu karnym obrońcę i płaskim strzałem w długi róg podwyższył wynik konfrontacji.
Sześć minut po zmianie stron świetnie wyprowadzony kontratak wykończył mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów Serb Aleksandar Kolarov. "Giallorossi" kontrolowali już później przebieg wydarzeń i po dziesiątej wygranej w sezonie awansowali na czwarte miejsce w tabeli. "Latające Osły" doznały natomiast trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i wciąż zamykać będą klasyfikację.
Jakub Kreśliński08 Feb 2019 · 22:25