Grali grupowi rywale Legii Warszawa w Lidze Europy. Sensacja w meczu Spartaka z Napoli [WIDEO]

Spartak Moskwa niespodziewanie pokonał Napoli w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Europy. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 (2:0).
Spotkanie w Moskwie rozpoczęło się w sensacyjny sposób. Już w 3. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Sędzia wskazał na wapno, gdy Lobotka sfaulował Promesa. "Jedenastkę" bez problemów wykorzystał Sobolew.
Piłkarze Spartaka nie spuszczali z tonu i chcieli pójść za ciosem, raz po raz zagrażając bramce Mereta. Z kolei w 16. minucie przyjezdni mieli znakomitą okazję, by wyrównać. Elmas z ostrego kąta nie zdołał jednak pokonać bramkarza rywali.
Piłkarze na przerwę schodzili przy wyniku 2:0. W 28. minucie Spartak zdobył kolejnego gola. W roli głównej znów wystąpił Sobolew.
Zawodnicy Napoli na drugą połowę wyszli wyraźnie zmotywowani. W 51. minucie do siatki trafił Di Lorenzo, ale gol nie został uznany ze względu na pozycję spaloną.
Kilka chwil później przyjezdni dopięli swego. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Elmas. 22-latek uderzył głową i pokonał Selikowa.
Napoli do samego końca naciskało na gospodarzy, szukając kolejnego gola. Kilka razy zakotłowało się w "szesnastce" Spartaka, ale przyjezdni nie zdołali wyrównać. Tym samym sensacja stała się faktem. Spartak pokonał Napoli 2:1!
Daniel Makarewicz24 Nov 2021 · 18:27