Grali rywale Lecha Poznań w Lidze Europy. Gol z połowy boiska! [WIDEO]

Piłkarze Standard Liege przegrali na własnym boisku z Rangers FC 0:2 (0:1) w meczu Ligi Europy. Obie drużyny rywalizują w tej samej grupie co Lech Poznań.
Od pierwszych minut obie drużyny toczyły wyrównaną bój. Nie brakowało walki w środku pola, za to okazji pod bramką było jak na lekarstwo.
W 19. minucie doszło do kluczowego zdarzenia dla losów spotkania. Dussenne zagrał ręką w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr.
Do piłki podszedł Tavernier. Anglik uderzył tuż przy słupku i dał prowadzenie przyjezdnym.
Zawodnicy Standardu Liege nie załamali się takim stanem rzeczy i szukali wyrównującego gola. W 29. minucie bliski szczęścia był Muleka. Napastnik uderzył głową, ale futbolówka trafiła tylko w poprzeczkę.
Po przerwie przyjezdni skutecznie neutralizowali ofensywne zapędy Belgów. Podopieczni Stevena Gerarda mieli za to swoje okazje. Groźnie zrobiło się, gdy uderzał Morelos, ale Bodart był na posterunku.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Roofe, który uderzył... z własnej połowy.
W innym meczu grupy D Lech Poznań przegrał z Benfiką.
Daniel Makarewicz22 Oct 2020 · 20:48