Gruzja rozbiła Gibraltar. Gole piłkarzy z Ekstraklasy

Gints Ivuskans / shutterstock.com
Gruzja rozbiła u siebie Gibraltar 3:0 (1:0) w pierwszym piątkowym spotkaniu trzeciej kolejki grupy D eliminacji Euro 2020.
Na Boris Paichadze Dinamo Arena w Tbilisi prowadzenie gospodarzom zapewnił kwadrans przed przerwą Walerian Gwilia. Pomocnik Górnika Zabrze popisał się efektownym uderzeniem pod poprzeczkę.
Czternaście minut po zmianie stron podwyższył uderzeniem zza linii pola karnego Giorgi Papunaszwili, a wynik ustalił trzynaście minut przed końcem Wato Arweładze, wykorzystując podyktowany rzut karny.
Zespół z Kaukazu dzięki pierwszej wygranej w tych eliminacjach awansował na trzecie miejsce w tabeli. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego doznała natomiast drugiej porażki z rzędu i zamyka klasyfikację.
Kamil Kaczmarek07 Jun 2019 · 20:48