OD 10:00
Obejrzyj w
Sportowy Poranek
Subskrybuj
  • Czas na mecze polskich drużyn w el. Ligi Konferencji!
  • Zapowiadamy spotkania Pogoni i Lechii w Europie

Gwiazda Ekstraklasy przenosi się do MLS. Wisła Kraków potwierdziła transfer

Gwiazda Ekstraklasy przenosi się do MLS. Wisła Kraków potwierdziła transfer
Krzysztof Porebski / PressFocus
Autor: Maciej Pietrasik 6 sty 2022 | 19:32
Yaw Yeboah nie jest już piłkarzem Wisły Kraków. W czwartek "Biała Gwiazda" oficjalnie potwierdziła sprzedaż reprezentanta Ghany. Będzie on teraz reprezentował barwy Columbus Crew.
24-latek trafił do Ekstraklasy półtora roku temu z hiszpańskiej Numancii. Szybko zaczął wyróżniać się na polskich boiskach nieprzeciętną techniką, która sprawiała spore problemy rywalom.
Dalsza część tekstu pod wideo
Yeboah znalazł się na celowniku silniejszych klubów niż Wisła. "Biała Gwiazda" nie zamierzała blokować jego transferu. Ostatecznie piłkarz zdecydował się na przenosiny do Columbus Crew.
W czwartek oficjalnie potwierdzono całą transakcję. Jej kwota nie została publicznie ujawniona, ale według doniesień "Sport.pl" na konto krakowskiego klubu mają łącznie trafić dwa miliony dolarów.
- Yaw jest idealnym przykładem transferów, które taki klub jak Wisła powinien robić. To zawodnik znaleziony przez skauting, pozyskany dzięki dużej determinacji zarządu, który zauważył szansę w niepewnej sytuacji jego klubu - powiedział Tomasz Pasieczny, dyrektor sportowy Wisły, w rozmowie z oficjalną stroną klubu.
- W ciągu 18 miesięcy dał nam dużo na boisku, pokazał się i wypromował. Jego transfer do Columbus Crew to najwyższy transfer Wisły od czterech lat - podkreślił.
- Dodatkowo udało się nam zagwarantować oczekiwany przez nas procent od następnego transferu, co w przypadku jego wieku powinno zapewnić klubowi dodatkowe korzyści w przyszłości. Yaw przebył w Wiśle modelową drogę, liczymy, że podobne ruchy uda się nam powtórzyć w przyszłości - zakończył.
Źródło: Wisla.krakow.pl

Dyskusja 10