Koncert Borussii Dortmund w derbach Westfalii! Niezawodny Haaland i piękna bramka Guerreiro [WIDEO]

screen z twittera
Borussia Dortmund rozbiła Schalke 04 4:0 (2:0) w meczu 26. kolejki niemieckiej ekstraklasy. Strzelcem pierwszego gola ligowego po powrocie Bundesligi został nie kto inny, tylko Erling Haaland.
Dwadzieścia dziewięć minut - tyle trzeba było czekać na bramkę po wznowieniu sezonu niemieckiej ekstraklasy. Pierwszy gol padł w derbach Westfalli.
Od początku meczu lepiej wyglądała Borussia Dortmund, ale nie mogła udokumentować tej przewagi trafieniem. Wreszcie zmieniło się to w 29. minucie.
Thorgan Hazard dobrze zagrał w kierunku pola karnego gości, a do piłki dopadł Haaland. Norweg wbił futbolówkę do bramki i mógł świętować zdobycie gola.
Tuż przed przerwą Borussia Dortmund podwyższyła prowadzenie. Błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił niespełna 22-letni bramkarz Schalke Markus Schubert, który chwilę później musiał wyjąć ją z siatki po strzale Raphaela Guerreiro.
Kilka chwil po przerwie było już 3:0. Gracze BVB ruszyli z kontrą, którą pewnie wykończył Hazard.
Niebawem padła czwarta bramka gospodarzy. Po znakomitym rozprowadzeniu piłki przez graczy z Dortmundu trafiła ona do Guerreiro, który efektownym uderzeniem zewnętrzną częścią stopy pokonał bramkarza.
Ostatecznie Borussia wygrała 4:0.