Hamann powtarza, że Lewandowski powinien odpuścić bicie rekordu Muellera. “Mówiłby o tym cały świat”

Hamann powtarza, że Lewandowski powinien odpuścić bicie rekordu Muellera. “Mówiłby o tym cały świat”
screen z youtube.com
Autor: Adam Nowacki 18 maj 2021 | 11:30
W rozmowie z portalem “WP Sportowe Fakty” Dietmar Hamann jeszcze raz odniósł się swojej kontrowersyjnej opinii, według której Robert Lewandowski z szacunku do Gerda Muellera nie powinien pobijać jego rekordu.
Przypomnijmy, co były niemiecki piłkarz mówił kilka dni temu.
Dalsza część tekstu pod wideo
- To byłoby coś wielkiego, gdyby Bayern ogłosił, że Lewandowski nie zagra w następną sobotę. Jaki to byłby sygnał dla świata, futbolu, narodu, żeby z szacunku dla Muellera powiedzieć: nie damy zagrać Lewandowskiemu. Oczywiście on sam musiałby się na to zgodzić - stwierdził Hamann.
Jego słowa momentalnie wywołały ogromną burzę. Z Hamannem skontaktował się Piotr Koźmiński z portalu “WP Sportowe Fakty”. W rozmowie z polskim dziennikarzem były gracz m.in. Liverpoolu podtrzymał swój niecodzienny pomysł.
- Nic nie zostało przekręcone. Uważam, że gdyby w ostatniej kolejce Bundesligi Robert Lewandowski zdecydował się usiąść na ławce, gdyby nie podjął próby pobicia tego rekordu, to byłoby to coś niesamowitego. W tych trudnych czasach, również dla piłki, pokazałoby, że jest jeszcze miejsce na piękne gesty - powiedział Hamann.
Niemiec uważa, że dzielenie rekordu z Muellerem byłoby dla Lewandowskiego czymś znacznie cenniejszym.
- Żeby była jasność: ja nikogo, a zwłaszcza Lewandowskiego, do niczego nie zmuszam. To tylko moja sugestia, myśl... Przecież Robert już Gerda dogonił. Nie jest tak, że ja mu "każę" stanąć na 39 golach. Ma ich już tyle samo co Gerd - 40. Obaj przeszli do historii Bayernu. W moim przekonaniu DZIELIĆ rekord z Gerdem Muellerem byłoby czymś wspaniałym, dużo bardziej wyjątkowym, niż pobicie tego rekordu. Według mnie, gdyby Robert odpuścił, byłby to jeden z najgłośniejszych gestów tego typu w historii sportu. Nie tylko piłki, po prostu w historii sportu. Mówiłby o tym cały świat - dodał Hamann.
Przypomnijmy, że Robert Lewandowski w obecnym sezonie Bundesligi zdobył już 40 bramek. Wyrównał w ten sposób historyczny rekord Gerda Muellera w liczbie goli strzelonych podczas jednego sezonu ligi niemieckiej. W najbliższą sobotę Polak stanie jednak przed niepowtarzalną szansę na pobicie tego wyniku. W ostatniej kolejce sezonu Bayern zmierzy się u siebie z Augsburgiem.
TYLKO DO 19.06, 23:59. Bez wpłaty własnej, bez ryzyka i bez obrotu w ETOTO z kodem MECZYKI5 - SPRAWDŹ
Źródło: WP Sportowe Fakty
STS
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna
2720 PLN

Oferta na EURO 2020 w Fortunie! 600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

Superbet
584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

ETOTO
Tylko do 19.06!

TYLKO DO 19.06, GODZ. 23:59! 5 PLN bez depozytu i 100 PLN zakład bez ryzyka, bez obrotu. Jeśli przegrasz, otrzymujesz kasę z powrotem i możesz ją od razu wypłacić.

Betclic
550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

Dyskusja 173

18 maj 2021 | 11:34
(Edytowany)
Świat mówiłby o tym dzień może dwa. Później szwabiki zrobiliby z Lewego frajera i powtarzali jak w mantrze, że NAWET LEWANDOWSKI tego rekordu nie pobił. Historie piszą zwycięscy.
0
Świat mówiłby o tym dzień może dwa. Później szwabiki zrobiliby z Lewego frajera i powtarzali jak w mantrze, że NAWET LEWANDOWSKI tego rekordu nie pobił. Historie piszą zwycięzcy.
18 maj 2021 | 12:35
(Edytowany)
Nakreślę obraz, bo nie każdy musi wiedzieć, ale Hamann jest dużym medialnym wrogiem Lewandowskiego. Nie jest jakimś ważnym ekspertem w Niemczech. Jak jeszcze Kovac był trenerem Bayernu, Hamann namawiał, przez wywiady włodarzy, żeby sprzedali Polaka, bo ten będzie balastem, dla tej drużyny. Potem zapiekło, bo sprawdziło mu się tak samo, jak Kołtoniowi. W takim wypadku, każdy sukces Polaka w Bayernie będzie solą sypaną, na zranione Ego tego typa. Mało kto w Niemczech zgadza się z takim odklejonym pomysłem.
0
Nakreślę obraz, bo nie każdy musi wiedzieć, ale Hamann jest dużym medialnym wrogiem Lewandowskiego. Nie jest jakimś ważnym ekspertem w Niemczech. Jak jeszcze Kovac był trenerem Bayernu, Hamann namawiał w wywiadach władze, żeby sprzedali Polaka, bo ten będzie balastem, dla tej drużyny. Potem zapiekło, bo sprawdziło mu się tak samo, jak Kołtoniowi. W takim wypadku, każdy sukces Polaka w Bayernie będzie solą sypaną, na zranione Ego tego typa. Mało kto w Niemczech zgadza się z takim odklejonym pomysłem.
18 maj 2021 | 14:21
(Edytowany)
Bynajmniej! Dlatego proponuję Hammanowi umówić się z Peterem Ahrensem z Der Spiegel na wspólne smarowanie odbytów.

0
Bynajmniej! Dlatego proponuję Hamannowi umówić się z Peterem Ahrensem z Der Spiegel na wspólne smarowanie odbytów.
19 maj 2021 | 11:35
0
Umów się najpierw z korepetytorką języka polskiego. Może wytłumaczy ci znaczenie słowa ,,bynajmniej" bo nie używasz go zgodnie z zasadami, bynajmniej.
19 maj 2021 | 12:04
0
Dzięki za troskę. Jest ona dla mnie tyle warta ile powołanych z Legii na Euro.
19 maj 2021 | 13:39
0
Jest ich trochę. Pekhart, Juranovic i Muci. To, że Sousa nie widzi miejsca dla Kapustki i Ślisza a widzi dla grającego piach Kownackiego czy Puchacza to inna para kaloszy. Brak polskich Legionistów nie jest spowodowany BYNAJMNIEJ ich poziomem sportowym a niewiedzą sousy
18 maj 2021 | 17:32
(Edytowany)
Kołtoń nie mówił o tym, że Lewandowski jest słaby, tylko mówił o tym, że (cytuję) "Lewandowski nie jest takim supertalentem jak Kagawa". Takie śmieszne napinacze jak ty wtedy dopiero szukali w necie kim jest Lewandowski i kim jest Kagawa. Kagawa niewątpliwie jest piłkarskim supertalentem, z ruchami, prowadzeniem piłki przypominającym Messiego. Tylko sam talent to nie wszystko. Lewandowski odpalił bombę z opóźnionym zapłonem, zobacz, że kariera Lewandowskiego zaczęła się tak na poważnie w wieku 23-24 lat. Dopiero u Kloppa "coś mu przeskoczyło rano w głowie" - i to nie w pierwszym sezonie w Borussi. Nikt nie przewidywał aż tak wielkiej kariery u Lewandowskiego. Dlatego takie durnie jak ty i tobie podobnie jesteście tylko śmiesznymi napinaczami z internetu, a Kołtoń zrobił bardzo przyzwoitą karierę dziennikarską. Zalecałbym kupić maść na ból dupy i stosować dwa razy dziennie.
0
Kołtoń nie mówił o tym, że Lewandowski jest słaby, tylko mówił o tym, że (cytuję) "Lewandowski nie jest takim supertalentem jak Kagawa". Takie śmieszne napinacze jak ty wtedy dopiero szukali w necie kim jest Lewandowski i kim jest Kagawa. Kagawa niewątpliwie jest piłkarskim supertalentem, z ruchami, prowadzeniem piłki przypominającym Messiego. Tylko sam talent to nie wszystko. Lewandowski odpalił bombę z opóźnionym zapłonem, zobacz, że kariera Lewandowskiego zaczęła się tak na poważnie w wieku 23-24 lat. Dopiero u Kloppa "coś mu przeskoczyło rano w głowie" - i to nie w pierwszym sezonie w Borussi. Nikt nie przewidywał aż tak wielkiej kariery u Lewandowskiego. Dlatego takie durnie jak ty i tobie podobnie jesteście tylko śmiesznymi napinaczami z internetu, a Kołtoń zrobił bardzo przyzwoitą karierę dziennikarską. Zalecałbym kupić maść na ból dupy i stosować dwa razy dziennie. Ps. Hammann to dzban, ale raz na 10 wypowiedzi zdarzało mu się powiedzieć coś trafnego o Lewandowskim - z resztą ty i tobie podobne dzbany wtedy jechaliście po Lewandowskim, że "u niemca to szczelo bo tam mu w ojro płaco".
18 maj 2021 | 17:55
0
Co ty człowieku gadasz. Romek sam zastosuj swoje remedium, bo to nie ja się tu napinam.
18 maj 2021 | 18:04
0
Ja piszę o faktach, kolego. A ty się brandzlujesz wypowiedzią Romka Kołtonia, żeby podreperować swoje eksperdzkie wątpłe ego.
19 maj 2021 | 08:33
0
eksperckie ty poligloto
19 maj 2021 | 14:09
(Edytowany)
Egzperdzkie.
0
Egzberdzkie.
18 maj 2021 | 14:38
0
Strzał w dyche :)
18 maj 2021 | 15:48
0
nie wiem jak można jakiemukolwiek sportowcowi mówić żeby nie bił rekordu z szacunku do kogoś kto ten rekord ustanowił... to się po prostu w pale nie mieści
18 maj 2021 | 16:12
0
Żeby się wybielić niektórzy zrobią wszystko. Jak uderzał w Lewego w mediach, to ludzie po nim jechali, że to on jest problemem w Sky Sport, a nie Polak w Bayernie. Taka gnida zrobi wszystko, żeby udowodnić, że miał rację.
18 maj 2021 | 16:55
0
co za bzdury, szwabkom juz dupa piecze ze to Polak bedzie top1 w lidze ^^ na kartach history :)
18 maj 2021 | 17:37
0
Dobrze napisane. Ciekawe jakby przez szacunek dla Siergieja Bubki zakazać skoków o tyczce ponad rekord rosjaninia (aktualnie już jednak pobity) - cały świat by o tym pisał! ??
18 maj 2021 | 11:33
(Edytowany)
Hahahahahahaha ładnie niektórych szkopów pali i piecze na myśl, że Polak może pobić taki rekord. Robert dopierdol 4 w następnym meczu to Hammanowi będą musieli dupe zszywać karbonitową żyłką wędkarską
0
Hahahahahahaha ładnie niektórych szkopów pali i piecze na myśl, że Polak może pobić taki rekord. Robert dopierdol 4 w następnym meczu to Hammanowi będą musieli dupe zszywać karbonitową żyłką wędkarską. Chuj jebany by się wstydził coś takiego publicznie wypowiadać. To jest bezczelne i skurwysyńskie wywieranie presji na nim i na całym narodzie niemieckim. Chuja jebanego powinni już do telewizji nigdzie nie zaprosić.
18 maj 2021 | 14:40
0
Dokładnie :) Robcik dopierdoli spokojnie, on głupi nie jest. To będzie maść na ból dupy
18 maj 2021 | 15:17
0
Ciekawe czy Hamann mając taką okazję by odpuścił? ?
18 maj 2021 | 17:42
(Edytowany)
Z tego co czytam, to raczej jest pozytywne podniecenie możliwością pobicia tego rekordu - szczególnie w Bayernie, gdzie jest duża potrzeba posiadania supergwiazdy w drużynie. Ten rekord napędza koniunkturę na Bundesligę i winduje Bayern marketingowo na arenie międzynarodowej. Myślenie w Monachium też jest inne niż w pozostałych landach niemieckich - tam Lewy jest niejako "ich" - jest traktowany jak swój. Hamann nie jest bawarczykiem. Tacy Niemcy też są, ale akurat w piłkarskiej rzeczywistości zdecydowanie na marginesie.
0
Z tego co czytam, to raczej jest pozytywne podniecenie możliwością pobicia tego rekordu - szczególnie w Bayernie, gdzie jest duża potrzeba posiadania supergwiazdy w drużynie. Ten rekord napędza koniunkturę na Bundesligę i winduje Bayern marketingowo na arenie międzynarodowej. Myślenie w Monachium też jest inne niż w pozostałych landach niemieckich - tam Lewy jest niejako "ich" - jest traktowany jak swój. Hamann nie jest bawarczykiem. Tacy Niemcy też są, ale akurat w piłkarskiej rzeczywistości zdecydowanie na marginesie. Nikt w Bayernie nie traktuje Hamanna poważnie.
18 maj 2021 | 18:01
0
A wp, jako niemiecka gazeta nie ma zadnego z tym zadnego problemu :)
18 maj 2021 | 11:37
0
To ja proponuje ustalić w bundeslidze limit 40 goli dla obcokrajowców, tak aby nie wyprzedzili niemca.
18 maj 2021 | 12:03
0
Twój nick byłby idealną odpowiedzią na słowa tego pana.
18 maj 2021 | 14:41
0
hahah gościu by mogł wpisywać puste komentarze do wielu artykułów :)
18 maj 2021 | 11:35
0
Nie no kurwa typ odlecial ewidetnie, on chyba z Jankiem Tomaszewskim z jednego kieliszka pija vódzie.
18 maj 2021 | 11:32
0
Pierdolony szwab. Takiego to tylko powiesic. Zeby Robert wjebal minimum ze 2 bramki w sobote, a poźniej opluł tego cwela
18 maj 2021 | 21:47
0
wieszać ludzi za takie słowa? nieźle masz pod kopułą, możesz sobie przybić piątke z hitlerem
19 maj 2021 | 11:38
0
A najśmieszniejsze/najsmutniejsze jest to, że 102 idiotów meczykowych mu przyklasnęło. Ten biedny naród ogłupiał pod rządami prawactwa. Potrzebne jest chyba jego kolejne przetrzebienie. Niech się światowe prawactwo powystrzela nawzajem i będzie spokój
19 maj 2021 | 10:53
0
Sam się powieś z tej nienawiści. Hamann kulturalnie wyraził swoje zdanie i tyle, przecież Lewy nie musi go słuchać
18 maj 2021 | 11:44
(Edytowany)
Gdyby niemiec bił ten rekord to by gadał zupełnie coś innego, a gdyby to gracz Borussi Dortmund miał bić ten rekord to co wtedy? Tam Mullera szanują tylko za reprezentacje, a klub inny, chcieli by swoich bohaterów z Dortmundu co biją rekordy bundesligi. Żałosny gość. Messi i Ronaldo powinni się wstydzić, że przyćmili wielkiego Pele i Maradone.
0
Gdyby niemiec bił ten rekord to by gadał zupełnie coś innego, a gdyby to gracz Borussi Dortmund miał bić ten rekord to co wtedy? Tam Mullera szanują tylko za reprezentacje, a klub inny, chcieli by swoich bohaterów z Dortmundu co biją rekordy bundesligi. Żałosny gość. Messi i Ronaldo powinni się wstydzić, że przyćmili wielkiego Pele i Maradone. Typowy rasista z krwi i kości, ale taki prawdziwy rasowiec...
18 maj 2021 | 11:43
0
"Niemiec zawsze pozostanie niemcem"...

Lewy wpierdol minimum 3 gole, a w 95min dołóż rzut karny.
18 maj 2021 | 14:42
0
Niech Lewy uważa w przypadku wykonywania karnego, bo jeszcze jakiś działacz niemiecki wbiegnie na boisko i podpierdoli mu piłkę przed strzałem :D
18 maj 2021 | 11:34
0
Jaki pojebany typ
18 maj 2021 | 11:43
0
Rekordy się pobija i koniec kwestii...
To jest właśnie szacunek dla Gerda
18 maj 2021 | 11:38
0
Czyli co, jak w ostatnim meczu gdzie miał pusta bramkę to powinien przestrzelic? Ból dupy szwabów po golu Lewego w ostatnim meczu będzie pięknym momentem, choć nie wrzucam ich wszystkich do jednego wora, bo znajdą się zwolennicy pobicia rekordu.
18 maj 2021 | 11:48
0
Ale jak pobije ten rekord to też będzie mówił o tym cały świat. Więc niech spieprza
18 maj 2021 | 11:43
(Edytowany)
I to tylko potwierdza że Niemcy nadal uważają się za " naród wybrany" w kwestii bycia najlepszymi....przecież oni trąbią o tym już od pół roku , że teraz "pieprzony polaczek" moze byc lepszy niz ich narodowa legenda...niestety nic sie nie zmienilo ...dopóki Polak pracuje i siedzi cicho to dobry Polak ale jeśli zrobi cokolwiek więcej to jest od razu wrogiem Rzeszy...☹☹☹
0
I to tylko potwierdza że Niemcy nadal uważają się za " naród wybrany" w kwestii bycia najlepszymi....przecież oni trąbią o tym już od pół roku , że teraz "pieprzony polaczek" moze byc lepszy niz ich narodowa legenda...niestety nic sie nie zmienilo ...dopóki Polak pracuje i siedzi cicho to dobry Polak ale jeśli zrobi cokolwiek więcej to jest od razu wrogiem Rzeszy...☹☹☹
18 maj 2021 | 17:45
(Edytowany)
Jakieś artykuły o "pieprzonym polaczku" podrzucisz zza zachodniej granicy?
0
Jakieś artykuły o "pieprzonym polaczku" podrzucisz zza zachodniej granicy? Czy tylko takie pierdololo uprawiasz bez pokrycia...
19 maj 2021 | 11:39
0
To takie pierdolo z kompleksami
18 maj 2021 | 11:46
0
Jedną z najpiękniejszych cech rekordów jest to, że mogą (i powinny) być z czasem poprawiane. Naprzód, Lewy, nie słuchaj nikogo, dawaj hattricka!
:)
18 maj 2021 | 11:50
0
Gikewicz specjalnie bedzie puszczał każdy strzał Lewego , o rekord jestem spokojny ;-)
18 maj 2021 | 12:42
0
Nie no na 100% Giki zniszczy sobie karierę w Niemczech, żeby pomóc Robertowi... Pomijając fakt, że sam Robert by tego nie chciał, bo to nie ma nic wspólnego z uczciwym pobiciem rekordu...
18 maj 2021 | 12:46
0
jesli nie pusci to w Polsce go znienawidzom
18 maj 2021 | 12:51
0
Ziemniaczek

A kiedy go lubili w Polsce?
18 maj 2021 | 11:41
(Edytowany)
Lewy ogłosi że jest gejem to wtedy będą go naklaniac aby pobił ten rekord
0
Lewy musialby ogłosić, że jest gejem to wtedy będą go niektórzy eksperciny dopiero naklaniac aby pobił ten rekord
18 maj 2021 | 17:46
0
Trafne.
18 maj 2021 | 11:38
0
Dieter wstawaj zesrałeś sie
18 maj 2021 | 11:35
0
Moze to rak mozgu.
18 maj 2021 | 11:56
0
Gdzie ten Pan ma szacunek do Lewandowskiego w takim razie?,Robert ma szanse pobić kolejny rekord, mimo kontuzji wyrównał osiągniecie Gerda Muellera, ma szanse na historyczny wyczyn i nagle ma odpuscic bo jakiś typ ma z tym problem,pięknym gestem w swiecie sportu byłoby jak by dostał złota pilke za poprzedni rok za to co robi przez ostatnie 1,5 roku,już widzę co by się działo jak by jakiś niemiec nie dostał tej nagrody....
18 maj 2021 | 11:42
0
Hamann to głupi, sztywny dureń, który chyba nigdy nikogo nie zapiął.
18 maj 2021 | 11:54
0
HAMANN TY KU...WO JE....ANA, PRZESTAŃ MI LEWEGO PRZEŚLADOWAĆ !
STS
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

Fortuna
2720 PLN

Oferta na EURO 2020 w Fortunie! 600 PLN bez ryzyka, 20 PLN bez depozytu i 2100 PLN od wpłaty!

Superbet
584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

ETOTO
Tylko do 19.06!

TYLKO DO 19.06, GODZ. 23:59! 5 PLN bez depozytu i 100 PLN zakład bez ryzyka, bez obrotu. Jeśli przegrasz, otrzymujesz kasę z powrotem i możesz ją od razu wypłacić.

Betclic
550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550