Harry Kane zapewnił w końcówce triumf Tottenham w derbach

enviro warrior, wikipedia
Crystal Palace FC przegrał u siebie z Tottenhamem Hotspur 0:1 w niedzielnych derbach Londynu rozegranych w ramach 28. kolejki Premier League. Zwycięskiego gola dla gości strzelił w końcówce Harry Kane.
Początek należał do „Kogutów”, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Kane. Z upływem czasu lepiej zaczęli prezentować się zawodnicy „Orłów” i już nie pozwalali rywalom na dominację na boisku. W drugiej połowie kolejną doskonałą sytuację miał Kane. Mając dużo czasu i miejsca z kilku metrów nie trafił jednak w bramkę.
Za zmarnowane sytuacje zrehabilitował się w 89. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Christiana Eriksena, oddał strzał głową z kilku metrów. Wydawało się, że Wayne Hennessey poradzi sobie z tym uderzeniem, ale ostatecznie po jego rękawicach wpadła do bramki.
Po tej porażce podopieczni Roy'a Hodgsona zajmują 17. miejsce w ligowej tabeli ze zdobytymi 27 punktami. W następnej kolejce zagrają u siebie z Manchesterem United.
Natomiast zespół prowadzony przez Mauricio Pochettino plasuje się na czwartej pozycji z 55 „oczkami” na koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Huddersfield Town.