Harry Maguire skompromitował się w Lidze Europy! Koszmarny błąd obrońcy Manchesteru United [WIDEO]

Czwartkowe spotkanie 1/4 finału Ligi Europy nie zaczęło się dobrze dla Manchesteru United. "Czerwone Diabły" już w ósmej minucie straciły gola w wyjazdowym meczu z Sevillą. Fatalnie spisał się wówczas Harry Maguire.
W tym oraz poprzednim sezonie na angielskiego stopera spadała spora krytyka. Coraz rzadziej wychodził on w podstawowym składzie Manchesteru United, a gdy już pojawiał się na boisku, nie ustrzegał się błędów.
Nie inaczej było w zeszłym tygodniu. "Czerwone Diabły" do 84. minuty prowadziły u siebie z Sevillą 2:0, lecz później gospodarze dwukrotnie trafili do własnej bramki. Autorem jednej z pechowych interwencji był właśnie Maguire.
Mimo tego w rewanżu Erik ten Hag postanowił dać obrońcy kolejną szansę, obdarzając go nawet opaską kapitana. W dużej mierze jest to wynik kontuzji Lisandro Martineza oraz Raphaela Varane'a.
Już w ósmej minucie Anglik zaliczył jednak fatalne zagranie, które skutkowało golem. Sevilla wyszła na połowę rywali wysokim pressingiem, a Maguire sam poprosił o podanie od Davida de Gei.
Stoper chciał odegrać do jednego z partnerów, lecz zamiast tego podał futbolówkę prosto pod nogi Youssefa En Nesyriego. Ten ostatni znalazł się dzięki temu sam na sam z De Geą.
Marokańczyk nie miał większych problemów ze skorzystaniem z tego prezentu, a jego zespół wyszedł na szybkie prowadzenie. Ostatecznie Sevilla wygrała cały mecz 3:0 i wywalczyła awans do kolejnej rundy Ligi Europy. Pełną relację przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik20 Apr 2023 · 21:32