Hertha BSC. Artur Wichniarek gorzko o sytuacji Krzysztofa Piątka. "To powinno dawać do myślenia"

Artur Wichniarek gorzko o sytuacji Krzysztofa Piątka. "To powinno dawać do myślenia"
screen
Autor: Marcin Karbowski 23 maj 2020 | 08:04
Artur Wichniarek ocenił sytuację Krzysztofa Piątka. - Nie możemy szukać dla niego usprawiedliwień - uważa były reprezentant Polski.
Piątek w styczniu z wielkimi nadziejami przechodził do Herthy, ale rzeczywistość okazała się dla niego brutalna. W pierwszych meczach w Berlinie grał słabo, a ostatnio stracił miejsce w pierwszej jedenastce na rzecz 35-letniego Vedada Ibisevicia. Na domiar złego Bośniak jest w rewelacyjnej formie: przeciwko Hoffenheim strzelił gola, w derbowym starciu z Unionem trafił do siatki i zaliczył dwie asysty.
- Jedyny pozytywny aspekt dla Piątka to fakt, że tak jak wysoka forma przychodzi, tak czasem szybko może odejść. Na to pozostaje liczyć naszemu reprezentantowi, bo dziś w Herthcie chyba nikt nie wyobraża sobie podstawowego składu bez Ibisevicia - stwierdził Wichniarek w rozmowie z portalem Sportowe Fakty.
- Nie możemy jednak szukać usprawiedliwień dla Piątka. Musi zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Fakty są takie, że w składzie z nim Hercie wcześniej nie szło - dodał były reprezentant Polski.
Wichniarek uważa, że Ibisević lepiej pasuje do sposobu gry preferowanego przez Bruno Labbadię. A ten się sprawdza - pod wodzą nowego trenera Hertha wygrała dwa mecze, strzeliła w nich siedem goli i oddala się od strefy spadkowej.
- Życzę Piątkowi jak najlepiej, choć to, że przegrywa rywalizację z 35-letnim Ibiseviciem powinno dawać do myślenia - zakończył były napastnik Herthy.
Źródło: Sportowe Fakty

Dyskusja 3

23 maj 2020 | 12:20
0
Kto jak kto, ale Wichniarek to akurat nie powinien się wypowiadać na ten temat. Pamiętam jego liczby w Herthcie. Zresztą żaden Polak nie zaistniał w Berlinie. Ani Reiss (16 meczów 1 gol), ani Karwam (27/2/1) . Najlepiej wyszedł Piszczek, gdzie zrobili z niego PO, ale ..Piszczek to Piszczek.
24 maj 2020 | 00:47
0
lle czasu można go głaskać po głowie? Mineło już 7 miesięcy od jego ostatniego gola z gry.To chyba dosyć długo?
23 maj 2020 | 10:35
0
Jeśli Piątek na liczyć na spadek formy Ibisevicia to ja życzę mu żeby utrzymał ta formę do końca sezonu a Krzysiu został przyklejony do ławki... Media w Polsce glaskają go po główce, kreują warianty w jaki sposób może odzyskać miejsce w składzie a prawda jest taka że jest po prostu za słaby...