Historyczne osiągnięcie San Marino! Znów trafili do siatki, szalona radość po bramce [WIDEO]

Historyczne osiągnięcie San Marino! Znów trafili do siatki, szalona radość po bramce [WIDEO]
Źródło: Twitter / @nadya198787
Autor:Michał Boncler20 Lis 2023 | 23:00
Reprezentacja San Marino ponownie strzeliła gola w meczu eliminacji mistrzostw Europy! Podopieczni Fabrizio Costantiniego dokonali historycznego osiągnięcia.
Kadra San Marino od wielu lat jest europejskim outsiderem. Kibice za niespodziankę uznali zdobycie przez Alessandro Golinucciego wyrównującego gola w spotkaniu z Danią. Sanmaryńczycy przegrali ostatecznie 1:2, lecz mogli mieć spory powód do dumy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jeszcze większym zaskoczeniem było zdobycie przez reprezentację bramki w drugim kolejnym meczu. Simone Franciosi strzelił gola na 1:2 w piątkowym meczu Kazachstanem, ostatecznie przegranym przez zawodników Fabrizio Constantiniego 1:3.
W poniedziałkowym spotkaniu z Finlandią Sanmaryńczycy po raz kolejny nie zbliżyli się nawet do zwycięskiego rezultatu. Po dwóch trafieniach Pyry Soiriego z 50. i 58. minuty na tablicy widniał wynik 2:0 dla przeciwników. W końcówce po raz kolejny pojawił się jednak powód do radości.
W doliczonym czasie gry sędzia Manfredas Lukjancukas podyktował "jedenastkę" dla kadry San Marino. Do futbolówki zdecydował się podejść Filippo Berardi, który pewnym strzałem umieścił ją między słupkami. Zarówno gracze, jak i członkowie sztabu szkoleniowego wpadli w ekstazę.
Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby reprezentacja San Marino trafiła do siatki w trzech meczach o stawkę z rzędu. Tegoroczny popis piłkarzy z południa Europy przeszedł zatem do historii mimo poniesienia kolejnej porażki w rozgrywkach.
Źródło: własne

Dyskusja 0