Historyczny sukces reprezentacji Polski! Po ponad 20 latach znów zagramy w mistrzostwach świata! [WIDEO]

Screen z TV
Reprezentacja Polski hokeistów wywalczyła awans na mistrzostwa świata elity. Biało-czerwoni zagwarantowali sobie wyjazd na przyszłoroczny turniej dzięki zwycięstwu w meczu z Rumunią 6:2 (0:1, 4:0, 2:1).
Reprezentacja Polski była wyraźnym faworytem dzisiejszego spotkania. We wcześniejszych meczach dywizji 1A, czyli bezpośredniego zaplecza elity, nasi zawodnicy pewnie rozprawili się z Koreą Południową, Włochami oraz Litwą. Przegrali tylko jeden mecz, bo 30 kwietnia pokonała ich Wielka Brytania.
Tym samym przed ostatnią kolejką rywalizacji w dywizji 1A biało-czerwoni zajmowali drugie miejsce i ustępowali jedynie Wyspiarzom. Warunkiem wywalczenia awansu na wielki turniej stało się wówczas pokonanie Rumunów.
Pierwsza tercja - co zaskakujące - padła łupem rywali. W 10. minucie przeciwnicy oddali pierwszy celny strzał, a krążek po odbiciu Petera wpadł do siatki. W pozostałych fragmentach otwierającej części Polacy przeważali, ale nie potrafili sfinalizować akcji.
Zmieniło się do w drugiej tercji, która okazała się kluczowa dla losów całej rywalizacji. W 23. minucie gola strzelił Dziubiński, dla którego było to szóste trafienie w eliminacjach. W 29. minucie prowadzenie faworytom dał Jeziorski, zaś w 38. podwyższył Fraszko. Rumuni znaleźli się na deskach.
Nie był to jednak koniec popisów w wykonaniu biało-czerwonych, bo jeszcze przed zejściem na kolejną przerwę strzelił Łyszczarczyk. Przewaga była wówczas bezpieczna, a awans na wyciągnięcie ręki.
Przez większość trzeciej tercji Polacy kontrolowali wydarzenia na tafli. Na niespełna sześć minut przed końcem rywalizacji do bramki trafił co prawda jeszcze Gajdo, lecz wygrana naszej kadry pozostała niezagrożona. W końcówce zwycięstwo przypieczętowali bowiem jeszcze Dziubiński i Wałęga.
Ostatecznie biało-czerwoni zwyciężyli 6:2 i są już pewni awansu do hokejowej elity. Na mistrzostwach świata pojawią się w przyszłym roku - po ponad 20 latach przerwy!

POLSKA 6:2 RUMUNIA

Maciej Pietrasik05 May 2023 · 15:38