Historyczny sukces reprezentacji Izraela! Zagra w elicie Ligi Narodów

Reprezentacja Izraela odniosła jeden z największych sukcesów w historii. Piłkarze z tego kraju zapewnili sobie awans do Dywizji A Ligi Narodów.
Rywalizacja w Dywizji B jest okrojona. Ze względu na wykluczenie reprezentacji Rosji uczestniczą w niej tylko trzy drużyny - poza Izraelem również Islandia i Albania.
Najważniejsze rozstrzygnięcie już zapadło. Izrael dzięki zwycięstwu 2:1 z Albanią zagwarantował sobie awans do elity.
Mecz miał dramatyczny przebieg. Izrael objął prowadzenie tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, gdy gola strzelił Weissmann. Albańczycy zdołali wyrównać w 88. minucie za sprawą Uzmaniego.
Gdyby mecz zakończył się remisem, najlepszą drużynę w grupie poznalibyśmy dopiero po zamykającym rywalizację meczu Islandii z Albanią. Gospodarze w doliczonym czasie gry zdobyli się jednak na zryw, który dał im zwycięskiego gola. Do bramki trafił Baribo.
Awans do Dywizji A Ligi Narodów to jeden z największych sukcesów piłkarskiego Izraela. Dotąd tylko raz reprezentacja tego kraju awansowała do wielkiego turnieju. W 1970 roku grała w mistrzostwach świata.
Marcin Karbowski24 Sep 2022 · 23:16
Źródło: sport.pl, twitter