Hiszpania w finale Ligi Narodów! Szczęśliwy gol w końcówce zdecydował o wyniku [WIDEO]

Reprezentacja Hiszpanii rzutem na taśmę wygrała z Włochami w drugim półfinale Ligi Narodów. Bohaterami "La Roja" zostali Rodri oraz Joselu, którzy wypracowali kluczowego gola na 2:1 w 88. minucie spotkania.
W pierwszym z półfinałów Chorwaci po świetnym meczu i dogrywce pokonali 4:2 reprezentację Holandii. Również w starciu Hiszpanów z Włochami zdecydowanie nie brakowało emocji. Pierwszy gol padł już w trzeciej minucie.
Wówczas fatalny błąd popełnił Leonardo Bonucci, który stracił piłkę przed własnym polem karnym. Futbolówkę przejął Yeremi Pino i pewnym strzałem pokonał Donnarummę, dając swojemu zespołowi prowadzenie.
Radość Hiszpanów nie trwała jednak zbyt długo. Ręką we własnym polu karnym zagrał bowiem debiutujący w kadrze Le Normand. "Jedenastkę" na gola pewnie zamienił Ciro Immobile.
W 21. minucie po świetnym prostopadłym zagraniu Jorginho i błędzie Jordiego Alby do siatki trafił Davide Frattesi. Hiszpanie mogli mówić o sporym szczęściu - po analizie VAR okazało się, że Włoch był na minimalnym spalonym.
Do przerwy wynik już się nie zmienił. Zawodnicy "La Roja" kilkukrotnie próbowali pokonać Donnarummę, lecz ten był na posterunku. Golkiper PSG musiał wykazać się też na początku drugiej połowy.
Wówczas znakomicie zachował się po strzale Merino, ale doskonałą okazję na dobitkę miał Morata. Napastnik Atletico zaliczył jednak koszmarne pudło z kilku metrów. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
W 64. minucie skórę Hiszpanom uratował Unai Simon, fenomenalnie broniąc strzał Frattesiego. W innej sytuacji Alba w ostatniej chwili zatrzymał z kolei Di Lorenzo.
Gdy wydawało się, że także w tym meczu potrzebna będzie dogrywka, Hiszpanie zadali decydujący cios. Rodri uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od dwóch włoskich zawodników, po czym z bliska do siatki wpakował ją Joselu.
Dzięki temu "La Roja" wygrała cały mecz 2:1 i awansowała do finału Ligi Narodów. W meczu o tytuł podopieczni Luisa de la Fuente zmierzą się z Chorwacją. To spotkanie zaplanowano na niedzielę.