Hiszpania zremisowała z Portugalią w hicie Ligi Narodów! Zabójcza kontra Moraty nie wystarczyła [WIDEO]

W czwartkowym hicie Ligi Narodów reprezentacja Hiszpanii zremisowała na własnym boisku z Portugalią 1:1. Na gola Alvaro Moraty w końcówce spotkania odpowiedział Ricardo Horta.
W Sewilli od pierwszej minuty zabrakło między innymi Cristiano Ronaldo, ale na boisku i tak roiło się od gwiazd. W 18. minucie pierwszą groźną sytuację stworzyli Portugalczycy. Rafael Leao huknął jednak nad poprzeczką.
Siedem minut później Hiszpanie wyprowadzili zabójczą kontrę. Gavi obsłużył Pablo Sarabię, ten zagrał do Alvaro Moraty, a napastnik z zimną krwią wykończył całą akcję, dając swojemu zespołowi prowadzenie.
Po chwili mogło być 2:0. W sytuacji sam na sam z Diogo Costą znalazł się Carlos Soler, ale górą w tym pojedynku był portugalski bramkarz. W końcówce pierwszej połowy gra mocno się natomiast zaostrzyła.
Sporo było żółtych kartek, zdecydowanie mniej sytuacji podbramkowych. Po przerwie obaj trenerzy dokonali kilku zmian, a Portugalczycy starali się doprowadzić do wyrównania.
Najlepszą okazję ku temu w 59. minucie miał Leao. Piłkarz Milanu nie zdołał jednak pokonać Unaia Simona, który zatrzymał go w sytuacji sam na sam. Po drugiej stronie boiska precyzji zabrakło natomiast Moracie.
Gdy wydawało się, że podopieczni Luisa Enrique utrzymają korzystny wynik do samego końca, dali zaskoczyć się rywalom. W 82. minucie z dośrodkowania Joao Cancelo skorzystał Ricardo Horta.
Dzięki temu spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Dla obu drużyn nie jest to nowość. Podział punktów miał miejsce także w trzech poprzednich bezpośrednich starciach tych drużyn. Hiszpanie mogli pluć sobie w brodę, bo idealnej sytuacji w końcówce nie wykorzystał Jordi Alba.
Maciej Pietrasik02 Jun 2022 · 22:36