Hiszpanie rozkręcają się w Lidze Narodów. Pokonali Czechów i zostali nowymi liderami [WIDEO]

Reprezentacja Hiszpanii wygrała drugi mecz w tegorocznej Lidze Narodów. Podopieczni Luisa Enrique na własnym terenie uporali się z Czechami. Zwyciężyli 2:0 po golach Carlosa Solera i Pablo Sarabii.
Gdy oba zespoły mierzyły się tydzień temu, Czesi byli o krok od sensacyjnego zwycięstwa. Prowadzenie stracili dopiero w 90. minucie spotkania. Tym razem nie zdołali jednak sprawić kolejnej niespodzianki.
"La Roja" starała się od początku przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, ale to goście mogli jako pierwsi wyjść na prowadzenie. Unai Simon musiał wysilić się po strzałach Vaclava Cernego i Jana Kuchty. Ten drugi znalazł się nawet sam na sam z bramkarzem.
Niewykorzystane sytuacje szybko zemściły się na Czechach. W 24. minucie Hiszpanie wyprowadzili zabójczą kontrę. Koke zagrał do Marco Asensio, ten obsłużył Carlosa Solera, a zawodnik Valencii wykończył całą akcję.
Po chwili mogło być 2:0, ale tym razem Soler przegrał pojedynek z bramkarzem. Do przerwy gospodarze prowadzili więc 1:0, mając sporą przewagę optyczną.
W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Hiszpanie znów częściej utrzymywali się przy piłce, lecz Czesi potrafili stworzyć zagrożenie pod bramką faworytów. Znów wykazać musiał się Simon, tym razem zatrzymując Krala.
W 75. minucie stało się jasne, że to "La Roja" zgarnie tego wieczoru komplet punktów. Formalności z bliska dopełnił Pablo Sarabia, wykorzystując mocne wstrzelenie piłki przez Ferrana Torresa.
Wynik mógł być jeszcze wyższy, gdyby dobrą sytuację wykorzystał Sarabia. Finalnie Hiszpanie zwyciężyli jednak 2:0 i awansowali na pierwsze miejsce w swojej grupie. Portugalia niespodziewanie uległa bowiem Szwajcarii (więcej TUTAJ).
Maciej Pietrasik12 Jun 2022 · 22:35