Hit Premier League dla Manchesteru United! Cztery gole i czerwona kartka Pogby na Emirates Stadium [VIDEO]

Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Arsenal uległ Manchesterowi United 1:3. Bramki dla gości strzelili Antonio Valencia i Jesse Lingard (dwie), a honorową dla gospodarzy - Alexandre Lacazette. Od 74. minuty goście grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę obejrzał Paul Pogba.
Relację na żywo z tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Mecz rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy, którzy jeszcze wdrożeniem planu A na to spotkanie musieli sięgnąć po plan B, a nawet C. Goście objęli szybkie prowadzenie po bramce Antonio Valencii w 4. minucie. Reprezentant Ekwadoru przejął piłkę zagraną przez Kościelnego, podał do Pogby, który wyłożył mu piłkę. Valencia pewnym strzałem pokonał Cecha i goście szybko błyskawicznie wyszli na prowadzenie.
Zaledwie siedem minut później było już 0:2. Martial wyłożył piłkę Lingardowi, a ten strzelił tak, że Cech znów musiał wyjmować piłkę z bramki.
Na dodatek po chwili boisko musiał opuścić kontuzjowany Mustafi i wyglądało na to, że Arsenal się nie podniesie. Jednakże im dłużej trwał mecz, do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Szanse mieli Lacazette, Bellerin czy Ramsey, ale świetnie spisywał się De Gea, a gościom raz pomogła także poprzeczka.
Choć Arsenal dominował w statystykach, piłkarze gospodarzy musieli zejść do szatni z dwubramkową stratą.
To, co nie chciało wpaść przed przerwą, wpadło tuż po niej. Ozil świetnie zagrał w pole karne do Ramseya, który w nietypowy sposób wyłożył piłkę Lacazette. Francuz z bliskiej odległości bez problemu pokonał bramkarza Manchesteru United.
Po chwili mogło być już 1:3, ale piłka po strzale Lingarda odbiła się od Cecha, następnie od poprzeczki i nie wpadła do bramki Arsenalu. W kolejnych minutach świetne okazje miał Arsenal, ale strzały Lacazette'a świetnie bronił De Gea. Mecz toczył się w zawrotnym tempie.
Niewykorzystane sytuacje się mszczą, o czym boleśnie przekonali się piłkarze Arsenalu. W 63. minucie gości wyszli z kontrą. W polu karnym do piłki dopadł Pogba, ograł Kościelnego i wyłożył piłkę Lingardowi, który wbił ją do pustej bramki Arsenalu.
W kolejnych minutach największą krzywdę gościom sprawił... Paul Pogba, który w 74. minucie za brutalny faul na Bellerinie obejrzał czerwoną kartkę.
Po tej kartce zawodnicy Arsenalu uzyskali przewagę i atakowali, lecz nie zdołali zdobyć kontaktowej bramki. W 88. minucie błąd popełnił sędzia, który nie dostrzegł faulu na Welbecku w polu karnym Manchesteru. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości.