Holandia skromna, ale złota. Gol w końcówce na wagę trzech punktów w Lidze Narodów [WIDEO]

fstockphoto/shutterstock.com
Holandia skromnie pokonała Walię w drugim meczu tegorocznej Ligi Narodów. "Oranje" zdobyli tylko dwie bramki, co wystarczyło do zainkasowania trzech punktów.
Holendrzy byli zdecydowanymi faworytami dzisiejszego starcia. W pierwszym spotkaniu zupełnie rozbili Belgów 4:1, natomiast Walijczycy przegrali z Polską 1:2.
Pierwsza połowa nie była szczególnie przyjemna dla oka. Chociaż goście dominowali nad Wyspiarzami, to nie byli w stanie stworzyć sobie konkretnej sytuacji bramkowej aż do 45. minuty, gdy Cody Gakpo został zablokowany.
Po zmianie stron Holandia delikatnie przycisnęła pedał gazu, co pozwoliło jej na zaskoczenie Walii. W 50. minucie do siatki trafił Koopmeiners, który precyzyjnie uderzył w lewy róg bramki.
Wydawało się, że goście utrzymają swoją skromną zaliczkę aż do końcowego gwizdka. Ich wstrzemięźliwa postawa nie okazała się jednak zbawienna - w 92. minucie stan rywalizacji wyrównał Norrington-Davies, a emocje... dopiero się zaczynały.
Ostatnie słowo należało bowiem do "Oranje". W 94. minucie przyjezdni zagrali akcję ostatniej szansy, co było dla nich bardzo opłacalne. Świetna drużynowa akcja, genialne podanie do Weghorsta i rosły napastnik trafił, czym ustalił wynik spotkania.
Holandia, po naprawdę trudnym boju, pokonała Walię 2:1 (0:0) i umocniła się na pierwszym miejscu w grupie Ligi Narodów. Wiceliderem Belgowie, Polska jest trzecia.
Hubert Kowalczyk08 Jun 2022 · 22:43